Idefix Kargo Takip

idefix-kargo-takip

Idefix

İdefix, Türkiye’de kültür ürünleri denilince akla gelen ilk ve en gelişkin online yayın olmak üzere tasarlandı. Mayıs 1996’da kuruldu. 3 Mart 1999’da test yayınına başladı ve Temmuz 1999’da satışa başladı. Şu an Türkiye’nin en büyük ve en yenilikçi online kitabevi olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Kitaplar bambaşka dünyaların kapılarını aralamamıza yardımcı olan en güzel dostlardır. Kimi zaman sadece bazı yeni bilgiler edinmek için okuruz kimi zaman ise hiç bilmediğimiz hayal alemlerine dalmak istediğimizde yeni sayfalar açmak isteriz. Idefix entellektüel kitap kurtlarını yalnız bırakmıyor ve her yaştan insan için geniş bir ürün yelpazesinde çeşit çeşit kitapları incelemenize olanak sağlıyor ve satın alınan ürünleri hızlıca size sunuyor. Ürünlerde yer alan kitap açıklamaları ve yorumlar da seçim sırasında size kolaylık sağlıyor. En çok arananlar, çok satanlar, en yeniler, okuma listeleri gibi siteye özel oluşturulan başlıklar ve ne okusam diyenlere önerilerin sunulduğu bölümler sayesinde kitaplar ile ilgili arama yapmak hem daha hızlı hem de daha zevkli bir sürece dönüşüyor. 

Yolu okumaktan geçen herkesin genellikle ilk göz attığı kitaplar arasında edebiyat eserleri yer alıyor. Roman, şiir, deneme, öykü, destan, inceleme, anı, biyografi, anlatı, söyleşi, röportaj ve daha birçok alt başlığın açılabileceği edebiyat alanında sayısız kitaba ulaşmak mümkün oluyor. Eğer siz de edebiyat ile ilgiliyseniz, Idefix edebiyat kategorisinde farklı yazarların edebi eserlerine ulaşabilirsiniz. Kitapların yanı sıra edebiyat dergilerini de inceleyebilir, yeni yazarlar ve edebiyat dünyasına dair gelişmeleri takip edebileceğiniz son baskıları satın alabilirsiniz. 

Uzmanlar çocuklara çok küçük yaşlardan itibaren okuma sevgisi aşılamanın pozitif etkilerini sürekli vurguluyor. Bebekler ortalama 6 aylıktan itibaren onlara söylenenleri sağlıklı şekilde algılamaya başlıyor. Tatlı miniklere uygun farklı kitabevleri eğlenceli kitaplar hazırlıyor. Çocuğunuza okuyacağınız kitaplara bakabilir ya da çocuğunuz okumayı söktüyse onun için okuma hızını artıracak ve onu teşvik edecek ürünlere göz atabilirsiniz. Bu alanda tercih edilebilecek seçenekler arasında sesli kitaplar da bulunuyor; çocuğunuzu eğitirken sesli eğitim kitaplarından da faydalanabilirsiniz.

Eğitim kitapları arasında daha büyük yaşlardaki çocuklar ve gençler için de okul kitapları ve gelişim kitapları seçenekleri bulunuyor. Eğitim-öğrenim ve sınav maratonu ileriki yaşlara da uzanabiliyor. Yetişkinler için de farklı sınavlara hazırlık sürecini hızlandıracak ve kolaylaştıracak kitaplar da kategori ürünleri arasında yer alıyor. 

Kitaplar hayatın her alanına dokunur ve hayata dair her şeyi konu edinebilir. Kitap kategorisinde alışveriş yaparken; araştırma, tarih, politika, sosyoloji, etnoloji, din, mitoloji, farklı inançlar, felsefe, psikoloji, sanat ve sanat tarihi, tasarım, tiyatro, sinema, müzik, mimari, grafik, resim, plastik sanatlar, moda, fotoğraf, felsefe, bilim ve bilim tarihi, mühendislik, elektrik-elektronik, matematik arkeoloji, ekoloji, biyoloji, fizik, kimya ve antrolopoloji gibi birçok farklı konuda yazılmış eserlere ulaşabilirsiniz. Belki yabancı bir okur olarak siteyi ziyaret ediyor olabilirsiniz. Kategori kitapları arasında yabancı dillerdeki kitaplar da satışa sunulmaktadır. 

Yeni bir hobiye başladıysanız ya da farklı bir uğraşla ilgilenmek istiyorsanız hobiler ile ilgili kitaplara göz atabilirsiniz. El hünerlerine yoğunlaşmak için yemek tarifleri, el sanatları, bahçe bakımı ile ilgili yazan yazarları takip edebilirsiniz. Hobi olarak spor yapıyorsanız ya da profesyonel bir sporcuysanız, spor ve sporcular ile ilgili kitaplar ilginizi çekebilir. Daha değişik ilgi alanlarınız da olabilir; astroloji ve metafizik gibi konulara meraklıysanız da hobi kitapları arasında size uygun bir şeyler bulma olasılığınız yüksek olacaktır. Eğer eğlenmek için okumayı tercih edenler arasındaysanız eğlenceli kitaplar da ilginizi çekebilir. Ayrıca oyun kitapları satın alabilir ve yeni eğlenme yolları keşfedebilirsiniz. 

Kitap kategorisinde ürünleri incelerken fiyat, kapak cinsi, yazar ve indirim oranı gibi başlıklarda filtreleme yaparak istediğiniz gibi bir liste oluşturabilirsiniz. Böylece kriterlerinize uygun eserler arasından daha hızlı şekilde seçim yapabilirsiniz. Idefix’in zengin kitap seçkisi arasından istediğiniz kitapları hemen satın alabilirsiniz.

Nasıl İdefix Sipariş verebilirim?

Alışveriş yapmak için üye girişi yapmalısınız. Sipariş vermek için aşağıdaki adımları izlemelisiniz.

  • İncelediğiniz ürünü sepetinize ekleyiniz.
  • “Sepetim” sayfasında ürün bilgilerinizi kontrol ediniz. Değişiklik yapmak istediğiniz alanlar varsa güncelleyiniz.
  • Ödeme yapmak için “SATIN AL” butonuna basınız.
  • Teslimat ve fatura adresinizi seçiniz. “Yeni Adres Ekle” seçeneği ile farklı bir teslimat adresi girebilirsiniz.
  • Kargo teslim adresi, fatura adresi ile aynı.” seçeneğini tıkladığınızda, teslimat adresinize fatura kesilecektir.(E-Fatura mükkellefiyseniz, faturanız sistem üzerinden gönderilecektir.)
  • Farklı bir adres ve kişiye/kuruma fatura kesilecek ise,tiki kaldırmanız gerekmektedir. Bu durumda yeni adres bilgilerini ekleyebilirsiniz.
  • Siparişi tamamla butonuna basarak “Ödeme” sayfasına gelerek ödeme tipini seçiniz.
  • “Mesafeli Satış” ve “Ön Bilgilendirme” kabul sözleşmelerini onayladıktan sonra “SİPARİŞİ TAMAMLA” seçeneği ile siparişinizi sonlanlandırınız.

Yurtdışından idefix sipariş verebilir miyim?

Sitemize yurt dışından da sipariş verebilirsiniz.

idefix Hediye çeki ve/veya hediye kartını siparişimde nasıl kullanabilirim?

Hediye çekinizi kullanmak için, ödeme sayfasına geldiğinizde, “hediye çeki kullan” butonuna basınız ve ilgili hediye çekinizi seçiniz. Daha önce mail adresinize tanımlanmış hediye çeki varsa ekrana gelecektir. Sepet tutarınız, hediye çekinden büyük ise, kalan tutarı istediğiniz ödeme tipi ile tamamlayabilirsiniz.

İdefix Siparişimi nasıl iptal edebilirim?
Siparişinizin iptali için “İletişim” sayfasının “Bize Yazın” bölümünden “SİPARİŞ İPTAL” başlığını seçiniz. İlgili alanları doldurarak “GÖNDER” tuşuna basınız.

İdefix Siparişimde yer alan bir veya birkaç ürünü iptal edebilir misiniz?
Evet, istediğiniz sayıda ürünü iptal etmeyi talep edebilirsiniz.

İdefix İptal talep ettiğim ürün/ürünler kargoya verilmiş ise ne yapabilirim?
Siparişiniz paketleme aşamasındayken iptal işlemi sağlanamamaktadır.Bu durumda siparişinizin sevkiyattan çekilmesini talep edebilir veya paket size geldiğinde kabul etmeyerek iadesini isteyebilirsiniz.

İdefix Siparişim kaç günde elime ulaşır?
Her gün saat 17.45’e kadar verdiğiniz siparişler; 3-7 iş günü ve her halükarda 30 günlük yasal süresi içerisinde, kargo şirketine teslim edilir. (Havale siparişlerinde ödeme onaylandıktan sonra geçerlidir.)

İdefix Siparişimin parçalı olarak tarafıma teslim edildiğini nasıl anlarım?
Tarafınıza teslim edilen ürün/ürünler, faturada aynen yer almaktadır. Ayrıca; faturanızın hemen alt tarafında “**Siparişinize ait diğer ürün(ler) tedarik sürecindedir.” şeklinde bilgi yer almaktadır.


İdefix Teslimat adresini ve/veya alıcı isimlerini değiştirebilir miyim?
Siparişinize ait henüz fatura kesilmedi ise teslimat adresinizi ve alıcı isimlerini değiştirebilirsiniz.

İdefix Yurtiçi kargo ücret tutarınız nedir?
Sitemizden vermiş olduğunuz 60 TL ve üzeri alışverişlerinizde yurtiçindeki gönderimler için kargo ücretsizdir. 60 TL altındaki alışverişlerinizde 4,99 TL olarak fiyatlandırılmaktadır.Ancak satış anında yürüttüğümüz ve/veya www.idefix.com’dan şartlarını ilan ettiğimiz kampanyaların sonucuna bağlı olarak söz konusu kargo ücretinin tamamını ya da bir kısmını size yansıtmayabiliriz.

İdefix Yurtdışı kargo ücretleriniz nedir?
Siparişin içeriği ve bölgesine göre kargo masrafı değişmektedir.

İdefix Yurtdışından sipariş verdiğimde ek ödeme yapacak mıyım?
Söz konusu ürünün/ürünlerin alımı nedeniyle yasa, yönetmelik ve ilgili yasal düzenlemeleri uyarınca tahakkuk ettireceği gümrük vergisi, harç vesair her türlü mali yükümlülük teslim alacak kişiye aittir.

İdefix Hangi ülkelere sevkiyat sağlıyorsunuz?
Teslimat adresi eklediğinizde ülke bölümünden seçeceğiniz her yere sevkiyat sağlanabilmektedir.

İdefix Siparişimin kargoya verildiğini nasıl öğrenebilirim?
“HESABIM” menüsünden “Sipariş Bilgilerim” butonunu tıklayınız ve siparişinizi görüntüleyiniz. Siparişiniz kargoya verildiğinde, ekrandaki “SİPARİŞ DURUMU” alanında “Kargoya Verildi” bilgisi yer almaktadır. “Kargoya Verildi” linkini tıkladığınızda ise sevkiyatınızın hangi aşamada olduğunu görebilirsiniz.

İkinci kere gönderdiğiniz kargo sevkiyatından kargo ücreti alıyor musunuz?
Hayır, ilave bir kargo ücreti alınmamaktadır.

“Hasar Tespit Tutanağı” nedir?
Tarafınıza ulaşan paketleri kontrol ederek teslim almanız gerekmektedir. Paket içinden çıkan hasarlı, kırık ürün/ürünler durumunda; kargo elemanının şahitliğinde bu durumu tutanağa geçirmelisiniz. Teslim aldığınız paketin tarafınıza kırık, hasarlı ulaştığı hususunu tutanakta mutlaka belirtilerek sizin tarafınızdan ve kargo elemanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

İdefix Müşteri Hizmetleri: (0850) 266 06 06 

⥹  İdefix Kargo ücret hesapla ⇲ Hesapla!
⥹  İdefix Kargo kurye çağır ⇲ Çağır!
⥹  İdefix Kargo en yakın şube nerede? ⇲ Nerede?
⥹  İdefix Kargom kaç günde ulaşır? ⇲ Kaç Günde?
⥹  İdefix Kargom nerede? İdefix Kargo takipTakip!

(Visited 219 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment