Cargo Funnel – kargo Takip

cargo funnel

uygulama / site kapanmıştır
Hayatımızın büyük bir kısmını “online” olarak yaşadığımız bu zaman diliminde, ihtiyacımız olan her şeyi aklımıza geldiği an ve oturduğumuz yerden satın almak artık bir lüks sayılmıyor. Aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz online alışveriş sitelerinin sayısı gün geçtikçe artıyor. Online alışverişte sürekli artan talep üzerine online satış gittikçe değer kazanıyor. Bir çok satıcı online mağaza ve pazar yerlerinde mağazalarını oluşturup ürünlerini satışa sunuyorlar. Bir satıcı birden fazla online adreste ürünlerini satışa sunup farklı adreslerden ürünlerine ulaşılmasını sağlamayı hedefliyor.

Birden fazla online platformda satış gerçekleştiren satıcılar için tam bu noktada satış takibini kolayca gerçekleştirme ihtiyacı doğuyor.

House of Apps, pazar yeri satış takibini kolaylaştırmak ve dropship mail yönetimine çözüm getirmek amacıyla “Cargo Funnel” ürününü geliştirdi.

Peki nedir bu Cargo Funnel?
n11.com, hepsiburada.com ve GittiGidiyor gibi Türkiye’nin önde gelen online alışveriş sitelerinde bulunan mağazalarınızda yaptığınız satışları ve kargo süreçlerinizi en kolay şekilde ve ücretsiz olarak yönetebildiğiniz bir platformdur. Bu platformda tüm satışlarınızı onaylayabilir, tedarikçilerinize bildirebilir ve ürünlerin varış yerlerine gönderimi yönetebilirsiniz.

“cargofunnel.com ‘dan ulaşılan ürün ayrıca Apple ve Android Storelarda da yer almaktadır.”

Cargo Funnel Nasıl Çalışıyor?
Öncelikle, kullanıcıların Cargo Funnel üzerinde bir hesap yaratmanız gerekiyor. Bu aşamada, mağazanızı da sisteme tanımlıyorsunuz. Hesabınızı oluşturduktan sonra, mağaza ayarlarınızı gerçekleştirmeniz ve pazar yerlerinizi seçmeniz gerekiyor. Bir sonraki aşamada, mağazanızda sattığınız ürünleri tedarik ettiğiniz yerlerin/kişilerin bilgilerini giriyorsunuz. Eğer varsa, depo bilgilerinizi de girdikten sonra, kullanmaya hazırsınız.

Cargo Funnel’ın size sağladığı kolaylıklar nelerdir?
Diyelim ki bahsettiğimiz 3 büyük online alışveriş sitesinde de ayrı ayrı mağazalarınız mevcut. Her bir pazar yerinde sattığınız ürünleri, kendi sitesinden yönetmek durumundasınız. Farklı platformlardan satış takibini gerçekleştirmek karmaşaya neden olabilir. Cargo Funnel ile tüm sitelerdeki satış takibini kolayca gerçekleştirmek için, mağazaları bir kere Cargo Funnel üzerinde tanımlayarak tek bir platform üzerinden tüm pazar yerlerinde bulunan mağazalarınızı yönetebilirsiniz.

Böylece farklı sitelerden gelen siparişleri Cargo Funnel üzerinde listeleyebilir ve onay/reddet aşamasından sonra ürünün tedariğini sağlayacak olan, daha önceden tanımlamış olduğunuz tedarikçinizi Cargo Funnel panelinden seçebilirsiniz. Ürünü ister sipariş veren müşterinizin adresine, isterseniz de kendi tanımlamış olduğunuz adrese gönderimini yönetebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, tüm pazar yerlerinizdeki sipariş miktarlarınızı ve cirolarınızı günlük, aylık ve toplam olmak üzere, tek bir tablo üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Cargo Funnel üzerinden, ilgili web sitesinden gelen mesajlara anlık olarak hızlı dönüşler sağlayarak müşteri memnuniyetini sağlayabilirsiniz. Artan müşteri memnuniyeti ile birlikte, mağaza puanlarınızı yüksek tutabilirsiniz.

“Cargo Funnel iPhone ve Android Mobil uygulamaları ile sipariş bilgilerinize ve satış analizine kolayca ulaşabilir ve onay süreçlerini hızlı bir şekilde yönetebilirsiniz.”

Sipariş takibi ve ciro yönetimi gibi yeteneklerinin yanında akıllı notifikasyonlar ile satıcıyı kargolama süreçlerinde yönlendiren Cargo Funnel’ın en önemli özelliklerinden birisi dropshipping tarafında sunduğu yeteneklerdir. Dropship, ürünün deponuza değmeden direk tedarikçiden müşteriye gitmesidir. Bu model ABD’de aktif olarak kullanılmaktadır. Günümüzde gelinen teknolojiler ne kadar ilerlese de satıcıdan tedarikçiye bir mail akışı geçerliliğini korumaktadır. İşte Cargo Funnel bu noktada sipariş ve kargo bilgilerinin tedarikçiye tek tuşla e-posta olarak gönderilmesini sağlamaktadır. Beyaz eşya ve mobilya sektörünün online üzerinden çalışma prensibi adına dropshipping denmese de bu süreçleri doğalında takip etmektedir.

Halihazırda n11.com, gittigidiyor.com ve Hepsiburada ile entegre olan Cargo Funnel ilerleyen dönemde Türkiye’de yer alan diğer pazar yerleri ile de entegrasyonlarını gerçekleştirecektir. Yine 2018 yılı içerisinde amazon.com ve aliexpress.com ile entegrasyonlar gerçekleştirip ihtiyacı uluslararası alanda da cevap vermeyi hedeflemekteyiz.

Cargo Funnel platformunu yenilemeye devam ediyoruz. Önümüzdeki dönemde kullanıcılar platformdan yeni işlemlere ulaşabilecekler ve Cargo Funnel yeni iş birlikleri ile büyümeye devam edecek…

uygulama / site kapanmıştır

ADS
(Visited 920 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment