Aras Kargo’dan #EvdeKalTürkiyem kampanyası

Aras Kargo’dan #EvdeKalTürkiyem

Aras Kargo’dan #EvdeKalTürkiyem kampanyası

Aras Kargo 65 yaş üstünün kargolarını ücretsiz taşıyor
Koronavirüs salgını için hayata geçirilen destek kampanyalarına bir yenisi de Aras Kargo’dan geldi. #EvdeKalTürkiyem kampanyası ile Aras Kargo, salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü müşterilerinin gönderilerini ücret almadan teslim alıp adresine gönderiyor.

Aras Kargo, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün yayılımının engellenmesine #EvdeKalTürkiyem kampanyası ile destek olacak. “Büyüklerimizin başımızın üstünde yeri var” sloganıyla hayata geçirilen kampanyayla Aras Kargo, salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü müşterilerinin kargolarını kapılarından ücretsiz olarak teslim alacak ve diledikleri adrese gönderiminin yapılmasını sağlayacak.

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, pandemi haline gelen koronavirüs tehdidine karşı şirket olarak çalışanları ve müşterileri için gerekli önlemleri aldıklarını belirterek, toplum sağlığı için vatandaşların evlerinde kalmalarının önemini hatırlattı. Evden çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü müşterilerinin kargo ihtiyaçlarını karşılanması için bir kampanya başlattıklarını kaydeden Ayyarkın, “Amacımız, bu dönemde, büyüklerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve İç İşleri Bakanlığı’nca yayınlanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile ilgili genelgedeki uyarılarına dikkat çekmek” dedi.

Kargo alım ve teslimatlarında mesafeye dikkat ediyoruz
Kargo alımı ve teslimatında Koronavirüs salgınına karşı aldıkları önlemlere de değinen Ayyarkın; “Kargo alımları ve teslimatlarında müşterilerimizle kuryelerimiz arasında Sağlık

Bakanlığı’nın önerdiği şekilde en az 1 metre mesafe bırakmaya özen gösteriyoruz. Şube içine en fazla 3 müşteri alıyor, aralarında mesafe bırakmaları için sözlü ve şubelerimizdeki bilgilendirme afişleriyle yazılı bilgi veriyoruz. Önerilen mesafenin bırakılması

için zemin uyarı bantları yerleştirdik. Tüm birimlerimizde el dezenfektanları bulunuyor. Maske ve tek kullanımlık eldiveni kuryelerimizin gerekli durumlarda kullanması için tedarik ve bilgilendirmeyi yapıyoruz. Kargo tesliminde temassız teslimata dikkat ediyoruz. TC kimlik kartları çipli ise temassız okutuyor, eski tip kimlikse, kimliği uzaktan kontrol edip isim soy isim alıyoruz. Tüm şubelerimiz ve araç içleri gerekli aralıklarla dezenfekte ediliyor ”dedi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenlerin EVDEKAL yazıp bir boşluk bırakarak AD-SOYAD-TC KİMLİK NO-DOĞUM YILI bilgilerini eksiksiz olarak doldurup 2552’ye SMS göndermesi ve aldığı kodu kimliği ile beraber  Aras Kargo kuryesine bildirmesi gerekiyor. 0-15 kg arası kargolar için geçerli olan kampanya, haftada en fazla iki adet kargo gönderimini kapsıyor.

ARAS KARGO KORONAVİRÜS (COVID-19) EYLEM PLANI
#EvdeKal, Var Gücümüzle Sizin İçin Çalışıyoruz…
Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisine alan Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Bu süreçte hem müşterilerimizi hem de çalışanlarımızı korumak için Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın önerilerine göre tedbir ve önlemlerimizi alıyoruz.

Personel Bilgilendirme ve Koruma;

 •  COVID-19 salgınına karşı Aras Kargo personelinin bu virüsü tanıması, virüse karşı hazırlıklarını ve önlemlerini alması, koordine şekilde hareket etmesi için gerekli aksiyon planları oluşturuldu ve gerekli önlemler alındı.
 • Salgına karşı Acil Durum Komitesi ve aksiyon takımları oluşturuldu. İş süreçlerinin aksamaması için Acil Durum Yöneticileri ve Yedekleri belirlendi.
 • Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan içerikler eş zamanlı olarak çalışanlarımız ile paylaşılmaktadır.
 • Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri ve Transfer Merkezlerimizdeki girişlerde temassız ateş ölçümü yapılmaktadır. Ateş tespit edilmesi durumunda iş yeri hekimlerimize yönlendirilecektir.

Kargo Alımı ve Teslimatları;

 •  Kargo alımları ve teslimatlarında müşterilerimizle kuryelerimiz arasında Sağlık Bakanlığı’nın önerdiği şekilde en az 1 metre mesafe bırakmaya özen gösteriyoruz.
 • Kargo teslimi temassız teslimata dikkat ediyoruz. TC kimlik kartları çipli ise temassız okutuyor, eski tip kimlikse, kimliği uzaktan kontrol edip isim soy isim alıyoruz.
 • Maske ve tek kullanımlık eldiveni kuryelerimizin gerekli durumlarda kullanması için gerekli tedarik ve bilgilendirmeyi yapıyoruz.
 • Şube içine en fazla 3 müşteri alıyor, aralarında mesafe bırakmaları için sözlü ve şubelerimizdeki bilgilendirme afişleriyle yazılı bilgi veriyoruz. Önerilen mesafenin bırakılması için zemin işaret bantları kullanıyoruz.

Sterilizasyon;

 • Tüm şubelerimizde sterilizasyon işlemleri gerekli aralıklarla yapılmaktadır. Ayrıca genel müdürlük, bölge müdürlükleri ve transfer merkezlerimizde sterilizasyon işlemleri yapılmıştır.
 • Türkiye genelindeki tüm birimlerimize el dezenfektanları yerleştirildi.
 • Transfer merkezlerinde araç içi sterilizasyonlar yapılmaktadır.
 • Personel servisleri gerekli aralıklarla sterilize edilmektedir.

Kampanya (12.10.2020) ile ilgili detaylı bilgiye www.araskargo.com.tr üzerinden ulaşılabilir.

ADS
(Visited 154 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment