Yurtiçi Kargo Covid-19 Salgını Önlemleri

Yurtiçi Kargo Covid-19 Salgını Önlemleri

Yurtiçi Kargo Coronavirus Salgını Önlemleri
Çok kısa sürede dünya çapında ciddi bir tehdit haline gelen Covid-19 virüsü ile ilgili tüm gelişmeleri en baştan bu yana üzülerek takip ediyoruz. Virüsün kamuoyuna duyurulduğu andan itibaren, bu konudaki tüm tedbirlerini artıran Yurtiçi Kargo ailesi olarak, çalışanlarımız ve siz değerli müşterilerimiz için aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1. Yurtiçi Kargo ailesi olarak, Coronavirus (Covid-19) hakkındaki haberleri ve gelişmeleri yakından izliyoruz. Bu bağlamda Dünya Sağlık Örgütü ve Bakanlıklarımız tarafından verilen tavsiyelere harfiyen uyuyoruz.

2. E-Ticaret gönderilerinde temassız teslimat metoduna geçilmiştir.
Koronavirüs ile ilgili alınan tedbirler kapsamında kargo görevlilerimiz ile siz değerli müşterilerimizin temasını minimuma indirmek amacıyla SMS ile teslimat dönemini başlattık.

Gönderileriniz size teslim edilmek üzere dağıtıma çıktığında telefonlarınıza SMS ile 6 haneli bir kod gönderilecek. Kargo görevlimiz adresinize geldiğinde sadece sizde olan SMS kodunu söyleyerek kargonuzu teslim alabileceksiniz.

3. Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Bakanlıklarımızın tavsiyelerine dayanarak, özellikle el hijyeni odaklı temel hijyen protokolünün önemi konusunda bilincin yüksek tutulması adına tüm çalışanlarımız ile kapsamlı iletişim halindeyiz. Tüm birimlerimizde ve araçlarımızda dezenfektan içerikli temizleyiciler bulunmasını ve bunların kullanılmasını sağlıyoruz.

4. Tüm kargoların toplandığı kargo aktarma merkezlerimizde düzenli olarak dezenfekte çalışması yapıyoruz.

5. Şube ve acentelerimizde temizlik önlemlerini artırdık ve düzenli olarak şubelerimizin dezenfekte edilmesini sağlıyoruz.

6. Kuryelerimizin alıcılar ile hiçbir şekilde tensel temas kurmaması ve kişisel korunmasını aksatmaması konusunda uyarılarımızı gerçekleştiriyoruz.

7. Personelimizin sağlığını yakından takip ediyoruz. En ufak bir şüphe halinde sağlık kuruluşları ile temasta olacağız.

8. Personelimizin ihtiyaç halinde kullanması için maske ve eldivenler tedarik edilmiş, sahaya gönderimi sağlanmıştır.

9. Tüm kriz planlarımızı oluşturduk. Olası tüm durumlara karşı hazırlıklıyız.

Dünya genelinde yayılımına devam eden Koronavirüs krizinin üstesinden hep birlikte geleceğimize inanıyoruz ve böyle bir dönemde tüm önlemlerimizi alarak, operasyonlarımızın tamamını hiçbir aksaklık yaşanmadan gerçekleştirmeyi yurttaşlık görevi olarak görüyoruz. Bildiğiniz gibi işimiz sağlık sektörü ve tüm tedarik zinciri için hayati önem taşımaktadır. Bu tarihi, kutsal görevi sonuna kadar yerine getirmek de bizim asli sorumluluğumuzdur.

Saygılarımızla :Yurtiçi Kargo

ADS
5/5 - (3 votes)
(Visited 277 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment