Türkiye Kargo, Kurye Ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD)

Türkiye Kargo, Kurye Ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD)

Türkiye Kargo, Kurye Ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD)
Kargo Sektöründe Faaliyet Gösteren Şirketleri Temsil Eden Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmeleri Derneği (Türkiye Karid) ve Türkiye Kargo İşletmecileri ve İşadamları Derneği (Kiad) Türkiye Karid Çatısı Altında Birleştirildi.

Kargo sektöründe faaliyet gösteren şirketleri temsil eden Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmeleri Derneği (Türkiye KARİD) ve Türkiye Kargo İşletmecileri ve İşadamları Derneği (KİAD) Türkiye KARİD çatısı altında birleştirildi. Türkiye KARİD tarafından yapılan yazılı açıklamada, kargo sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin tek çatı altında birleştiği bildirildi. Türkiye KARİD’te Adz Dağıtım, Aktif Dağıtım, Aras Kargo, Aras Kurye, Aras Lojistik, Borusan Lojistik, Cargoturk, Dhl, Exspress Kargo, Fedex, Fillo Taşımacılık, Horoz Lojistik, İnter Kargo, Kaptan Lojistik, Kuryenet, Kargonet, Kuryetel, Latek Lojistik, Lider Kurye, Moto Kurye, Reysaş Lojistik, Rtl, Süper Kurye, Tantu Kurye, Tnt, Tem Kurye, Ups, Geopost Yurtiçi, İnterglobal Kargo, İs-Mail Dağıtım, Mng Airlines, Mng Kargo, Varan Kargo, Yurtiçi Kargo, Yurtiçi Lojistik firmaları yer aldı.

Türkiye Kargo, Kurye Ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD)
http://www.karid.org.tr/

2020 KARİD Üyeleri

Aktif İleti
Adres : Büyükdere cad.No.241 kat.3 Maslak/ İstanbul
Web : www.aktif.com

Aras Kargo
Adres : Rüzgarlıbahçe cad. Aras Plaza Kavacık / İSTANBUL
Web : www.araskargo.com.tr

Aras Kurye
Adres : Rüzgarlıbahçe cad. Aras Plaza Kavacık / İSTANBUL
Web : www.araskurye.com.tr

Aramex
Adres : Mimarsinan cad.No.35 İkitelli-İstanbul
Web : www.aramex.com

Bilin Global Lojistik
Adres : Darulaceze cad. Famas iş merkezi No.47/4 Şişli-İstanbul
Web : www.bilinlojistik.com

Borusan Lojistik
Adres : Bayar cad. bağdatlıoğlu plaza No:3 Kozyatağı-İstanbul
Web : www.borusanlojistik.com

DHL Express
Adres : Yalçın Koreş Cad. No: 20 Yenibosna-istanbul
Web : www.dhl.com.tr

İnterglobal Kargo
Adres : Bağlar Mah. Osmanpaşa Cad. No:17-A Güneşli-İSTANBUL
Web : www.globalkargo.com

Kurye Net
Adres : Nurtac Cad. Icabet Sok. No:1 Kagithane / İSTANBUL
Web : www.kuryenet.com.tr

MNG Airlines Cargo
Adres : Atatürk Havalimanı Sundurma Bölümü No:2 Yeşilköy / İSTANBUL
Web : www.mngaircargo.com

MNG Kargo
Adres : Eski Büyükdere Cad. Tahirağa çeşme sok.Ayazağa ticaret merkezi Kat.5 Maslak-İSTANBUL
Web : www.mngkargo.com.tr

UPS
Adres : Ambarlar Cad. 6/A Blok Zeytinburnu / İSTANBUL
Web : www.ups.com.tr

Traffic Kurye
Adres : Dereboyu Cad.30/A Mecidiyeköy/ İSTANBUL
Web : www.traffickurye.com

TNT Express
Adres : Saray Mah.site yolu sk.No.21 Ümraniye-İSTANBUL
Web : www.tnt.com

Yurtiçi Kargo
Adres : E. Büyükdere Cad.No:17 Maslak-İSTANBUL
Web : www.yurticikargo.com

Yurtiçi Lojistik
Adres : Eski Büyükdere Cd. 17-19,Maslak,34398 Şişli/İstanbul, 34398 Şişli/İstanbul
Web : www.yurticilojistik.com.tr

Kargo; firma veya kişilerin birbirlerine, belirli ve kısa sürede iletilmek üzere gönderdikleri; doküman, dosya, paket, valiz, torba ve sandık gibi kap içinde veya doğal halindeki malzeme ve eşyadır.

Kargo nedir, normal kuryeden farklı mıdır? Kurye ile kargo kurye arasındaki fark, hizmet verilen yerin uzaklığına göre değişir. Kargo kurye, uzak mesafelere teslim edilecek ürünlerin özel şirketler ile taşınmasıdır. Kargo kurye hizmetlerinde, kara taşıtları, deniz ve Hava yolu taşıtları kullanılmaktadır. Online alışveriş sitelerinden yapılan alışverişlerde ürünler kargo kurye tarafından satın alıcısına en kısa süre ulaştırılır.

Tüm kurye hizmetleri belirli sözleşmeler dahilinde güvenli olarak yerine getirilir. Kargo kuryeler, küçük evrak zarfından büyük makine parçalarına kadar her türlü ürün için kurye hizmeti verirler. Kargo kuryeler, hizmetlerini mesafeli teslimat sözleşmesine göre yerine getiriyorlar ve hizmetlerin güvenli olmasını sağlıyorlar

Kurye, değerli evrak ya da farklı ürünleri kısa sürede teslim adresine güvenli şekilde ulaştırma sistemidir. Hizmet sektörlerine göre kurye hizmet seçenekleri değişmektedir. Büyük şehirlerde trafik sorunu yaşamadan ürünlerin zamanında ulaştırılması gerekir. Kurye, götürüp getiren kişi olarak tanımlanmaktadır. Ürün gönderen ve ürünü alacak olanlar, ürünlerin en kısa sürede teslim edilmesini isterler. Bu hizmet kuryeler tarafından verilir.

Lojistik; ürün, hizmet ve insan gibi kaynakların, ihtiyaç duyulan yerde ve istenen zamanda temin edilmesi için bir araç olarak tanımlanabilir. Herhangi bir pazarlama veya üretim organizasyonunun lojistik destek olmadan başarılması çok zordur. Lojistik; nakliye, envanter, depolama, malzeme idaresi ve ambalajlama bilgilerinin birleştirilmesini kapsar. Lojistik işletme sorumluluğu, ham maddenin coğrafi konumlanması, sürecin işletilmesi ve ihtiyaçların mümkün olan en düşük maliyetle karşılanarak işin bitirilmesidir.

(Visited 29 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment