Kuryenet Kargo Takip

kuryenet

Kuryenet Kargo Takip

Kuryenet tüm ülkeye yayılmış 460 acente ve yaklaşık 3000 personel ile dağıtım hizmetleri veren saygın bir posta işletmesidir. Dağıtım sektöründe değişik hizmetler geliştiren şirket, birçok konuda sektördeki yaygın uygulamaların öncüsü olmuştur.

Kuryenet ilk kurulduğu günden itibaren, gönderileri barkodlamak sureti ile gönderi takibi geliştiren ilk Türk firması olmuştur.Randevulu teslimat, kimlik karşılığı teslimat gibi sistemlerin dağıtım piyasasında yaygınlaşmasında da Kuryenet başrolü oynamıştır. Anında takip ve raporlama sistemleri ile, gönderilerin sahadaki her hareketi, sonuçları, tam ve doğru olarak müşterilerin anlık takibine sunulmuştur.

2012 ve 2013 yılında akıllı otomasyon teknolojilerini sistemine entegre eden şirket, dağıtım öncesi hizmetlerde tam otomasyona ulaşmış ve bu konuda da öncü firma olmuştur.
Kuryenet ulaştığı yüksek teslimat oranları ile, müşterilerinin portföylerini hızla geliştirebilmektedir.

Ekim 2014’de Türkiye’nin 001 No’lu ilk özel Posta İşletme belgesini alan Kuryenet, artık geleceğe daha büyük bir güvenle bakıyor.

Niçin Kuryenet
Kuryenet Türk dağıtım sektörüne adım atmadan önce sektörde çok dağınık bir yapı ve basit dağıtım standartları mevcuttu. Barcodsuz gönderiler, kimlik bilgisi alınmaksızın ve imzasız yapılan teslimatlar, kaybolan gönderiler, yanlış kişiye teslimatlar, düşük teslimat oranları vs… Bu eksik sistem sonucu, yapılan araştırmalar gösteriyordu ki ; Müşterilerin dağıtım sektöründe en çok şikayetçi oldukları konu; ” Kaybolan veya yerine ulaşmayan gönderiler ” idi. Kuryenet bunun ana nedeninin “Takipsizlik” olduğunu saptadı ve bu hususu önemseyerek yeni kurallarla 1994 yılında dağıtım sektörüne adımını attı. Öncelikli ana hedefini, müşterilerin bu en büyük sorununa çözüm üretmek olarak belirledi.

Bu hedef doğrultusunda şirket, sektörde ilk Türk uygulayıcı olarak “Barkod takipli gönderi” uygulamasını başlattı. Böylece gönderilerin her hareketinin, gerek şirket içerisinde ve gerekse müşterilerce takip edilmesi sağlanmış oldu. Müşteriler verdikleri gönderinin, dağıtımdaki her aşamasını anında izleyebilmenin memnuniyetini yaşadılar.

“Sadece kaybetmemek yetmez, gönderiyi doğru alıcılara ulaştırmak ve bunu imza ile belgelemek de en az onun kadar önemlidir” prensibi ile, bir kurallar manzumesi oluşturan Kuryenet, “Güvenli Teslimat Kuralları” nı, uygulamaya başladı. Bu çerçevede randevulu teslimat, kimlik karşılığı ve imzalı teslimat, belirli kişilere teslimat modelleri geliştirerek sektörde dağıtım standartlarını yukarı seviyelere taşıdı.

Şirket bu özelliklerinin yanına “Hızlı teslimat” özelliği de katabilmek için bölgesel yaygınlığın ve işbirliğinin önemini kavrayarak, “Acentelik sistemi” geliştirdi. Ülkenin her karış toprağına ulaşan yaygın acente ağı sayesinde, dağıtım hızı ortalamaları sektörde alışılmamış sürelere indi.

“Sahadan gelen haberleri tüm doğruluğu ve şeffaflığı ile müşterisine sunmak, sahada müşteri memnuniyeti sağlamak” Kuryenet’in en büyük özelliklerinden birisi oldu. Sahadan ” Doğru bilgi ” alabilen ve gönderileri anlık takip edebilen üreticiler, hareket planlarını buna göre ayarlayarak, müşteri portföylerini hızla geliştirebildiler. Müşterilerinin portföylerini geliştirebilme yeteneği Kuryenet’i öne çıkarttı. Özellikle maddi değer taşıyan gönderiler için ilk akla gelen isim Kuryenet oldu.

Kuryenet dağıtım öncesi hizmetlerde tam otomasyon ile çalışan, 1 milyon adet/gün çıkış kapasitesine sahip yegane firma konumundadır. Türkiye’nin ilk özel posta işletmecisi ünvanına sahip olan Kuryenet, %100 Türk sermayeli en büyük özel posta işletmesidir.

Türk dağıtım sektörü Kuryenet’in öncü katkılarıyla, son 22 yılda büyük bir gelişme kaydetmiştir. Tüm sektör, Kuryenet’in öncülük yaptığı yüksek standartlı dağıtım sistemine bugün artık adapte olmuştur. Buna rağmen, Kuryenet’e olan aşırı talebin nedeni, “Öncü Firma” özelliği ile, dağıtım sektöründe oluşabilecek yeni devrimleri gerçekleştirebilme potansiyeline sahip yegane firma olmasıdır.

☎ Müşteri Hizmetleri ⇲ 0850 222 93 93
⥹ Kuryenet kargo ücret hesapla ⇲ Hesapla!
⥹ Kuryenet kurye çağır ⇲ Çağır?
⥹ Kuryenet en yakın şube nerede? ⇲ En Yakın Şube!
⥹ Kuryenet kargo kaç günde ulaşır? ⇲ Kaç günde?
⥹ Kuryenet kargom nerede? ⇲ Nerede?
Kuryenet kargo takipTakip!

(Visited 462 times, 2 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment