Aras Kargo takip

aras kargo

Aras Kargo takip
Aras Kargo, Türkiye’de faaliyet göstermekte olan bir kargo şirketidir. 1979 yılında Celal Aras tarafından kurulan Aras Dağıtım ve Pazarlama’nın ardından taşımacılıkta da 1989’da faaliyete geçen şirket, Aras Kargo’nun da temellerini oluşturmuştur. Aras Kargo, bugün; 19 bölge müdürlüğü, 28 transfer merkezi, 790 şube, 3000 araçlık filosu ve 8 bin 800 kişilik kadrosuyla, her ay yaklaşık 6 milyon kişi, kurum ve kuruluşa hizmet veren taşımacılık kuruluşudur.

1979: Celal Aras tarafından dağıtım ve pazarlama şirketi olarak kuruldu.

1989: Erişilen dağıtım gücü ile bu gücün taşımacılıkta kullanılmasına karar verildi ve ticaret karşılıklı hale getirilerek Aras Kargo faaliyete geçti.

1994: Sektörde ilk kez acentelik sistemine geçildi. Aynı yıl yurt dışı taşımacılığı başladı.

2000: Sektörde ilk kez web sitesinden online müşteri desteği verilmeye başlandı.

2001: Şu andaki Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su, Celal Aras’ın kızı Evrim Aras şirkette çalışmaya başladı. Yıllar içinde şirketin tüm kademelerinde çalıştı.

2003: İlk konveyör sistemi Ankara Transfer Merkezi’nde faaliyete geçti.

Kurumsal kimlik çalışmalarına başlanarak sektörde ilk kez reklam kampanyaları yayınlanmaya başladı.

Türkiye’nin ilk kargo mobil şube gezici aracını 2003 yılında sahada kullanmaya başlayan kargo firması olduk.

2004: Kalite yönetimi sistemine odaklanarak, ISO 9001:2000 belgesi alındı.

2005: Aras Kargo sektörde öncü olmanın verdiği bilinç ve sorumlulukla müşterilerine farklı, özel çözümler sunmaya başlamış ve Aras Günaydın, Aras Güniçi, Aras Geri Dönüşlü ve çeşitli ambalaj seçeneklerinin bulunduğu hizmetlerinin lansmanını yapmıştır. Sektörde tek saat taahhüdü olan Aras Günaydın ile kargoculuğa farklı bir bakış açısı kazandırmıştır.

2006: Türkiye genelindeki tüm birimleri kapsayan ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alındı.

2007: İlklere imza atmaya devam eden Aras Kargo, Entegre Servis Ağı Sistemini (ESAS) hayata geçirdi.

“EFQM (EUROPEAN FOUNDATION FOR QUALITY MANAGEMENT) Mükemmellik Modelini iş yapma biçimi olarak benimsedi. Bu çerçevede Kurucu Başkan Celal Aras tarafından Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Sözleşmesi imzalandı.

2008: Kurucu Başkan Celal Aras’ın vefatıyla Evrim Aras Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde başlatılan çalışmalar sonucu Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Kararlılık Belgesi alındı.

2009: Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Yetkinlik 3 yıldız belgesi alındı.

2010: Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Yetkinlik 4 yıldız belgesi alındı.

Aras Akademi, Aras Kargo’nun taşımacılık sektöründe gerçekleştirdiği ilklerden biri olup eğitime ve organizasyonel gelişime getirdiği modern bakış açısını taşımaktadır.

2011: İş Girişim %20 hisse ile Aras Kargo’nun sermaye ortağı oldu.

İlk %100 elektrikli, doğa dostu araçlar Aras Kargo filosuna katıldı.

Türkiye Kalite Derneği tarafından Mükemmellikte Yetkinlik 5 yıldız belgesi alındı.

2012: Kargo sektörünün yenilikçi markası Aras Kargo, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan “Facebook’ta Kargom Nerede?” uygulamasını başlattı.

2013: Austrian Post, Aras Kargo’nun İş Girişim’e ait yüzde 20 hisselerini ve Aras Kargo’ya ait yüzde 5 hissesini satın alarak Aras Kargo’ya yüzde 25 oranında ortak oldu.

Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından ‘Türkiye Mükemmellik Ödülü’’ne layık görülen ilk kargo firması oldu.

2014: Doğa dostu elektrikli araç sayısı 39’a yükselerek Türkiye’nin en büyük % 100 elektrikli ticari filosu oluşturuldu.

ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, ISO 14001 Çevre ve OHSAS 18001 İş Sağlığı Güvenliği Yönetim Sistemleri Belgesini TSE’nin yapmış olduğu denetimlerden sonra almaya hak kazanana ilk kargo şirketi oldu.

Türkiye’de Birleşmiş Milletler’in Kadınların Güçlenmesi Prensiplerini imzalayan ilk kargo şirketi oldu.

Dünyanın en büyük danışmanlık şirketlerinden Frost & Sullivan’ın dünyada kargo sektöründe “Büyümede Mükemmellik Liderliği” (Growth Excellence Leadership Award) ödülüne layık görüldü.

Çevre dostu çalışmaları ile Yeşil Ekonomi Ödülü’nü aldı.

2015: Evrim Aras, IAIR Global Economy ve Sustainability (Küresel Ekonomi ve Sürdürülebilirlik) organizasyonu tarafından, 2015 yılının özel kategorisi “Woman of the Year” (Yılın Kadını) ödülünü aldı.

2016: Türkiye’de kargo sektöründe eğitim platformunu kuran ilk şirket olarak Aras Akademi bünyesindeki İlk Adım Okulları uygulamamızla PERYÖN’ün “Fark Yaratan İK projeleri” kategorisinde ödül aldık.

2017: Aras Kargo’nun işe yeni başlayacak çalışanlarını eğitmek amacıyla Aras Akademi bünyesinde hayata geçirdiği İlk Adım Okulları, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP)’nin düzenlediği TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri yarışmasından “En İyi İşe Başlangıç/Oryantasyon Programı” ödülüne layık görüldü..

☎ Müşteri Hizmetleri ⇲ 444 25 52
Aras Kargo ücret hesapla https://goo.gl/jEehrM
Aras Kargo kurye çağır https://goo.gl/jEehrM
Aras Kargo en yakın şube nerede? https://goo.gl/jEehrM
Aras Kargom kaç günde ulaşır? https://goo.gl/jEehrM
Aras Kargom nerede? Aras Kargo takip https://goo.gl/jEehrM

(Visited 1.716 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment