Amazon com.tr Kargo Takibi

amazon.com.tr kargo takip

Amazon .com.tr Kargo Takibi

Nedir bu AMAZON
1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketlerinden olan e-ticaret devi Amazon Türkiye’deki faaliyetlerine bu sabah itibariyle resmen başladı. Kurucusu Jeff Bezos’u dünyanın en zengini yapan şirket, amazon .com.tr adresi üzerinden Türkiye’de online ticarete adım attı.

Amazon .com.tr ‘ye Nerelerden ulaşılabiliyor?
Türkiye’deki tüketiciler, Amazon’a web versiyonunun (amazon .com.tr) yanısıra iOS ve Android’in için geliştirilen mobil uygulamaları üzerinden erişebiliyor. Kullanıcıları bu mobil uygulamaları Apple Store veya Google Play’den ücretsiz indirebiliyor. Siteden alışveriş yapabilmek için bir diğer seçenek ise Amazon kendi mobil uygulaması.

15 farklı kategoride milyonlarca ürünü bir araya getiren sitenin Türkiye operasyonunda ilk günden itibaren satış yapan 1.000’in üzerinde yerli işletme bulunuyor. 50 TL ve üzerindeki siparişlerde ücretsiz teslimat seçeneğiyle Türk tüketicilerle buluşan Amazon’da kitap, elektronik, spor, outdoor, oyuncak, ev dekorasyonu ve bebek ürünleri gibi farklı kategoride ürünler yer alıyor.

Amazon .com.tr Türkiye neler satıyor?
İlk etapta Amazon Türkiye’de 15 farklı kategoride ürünün satışı yapılabilecek.
Satışı yapılabilecek ürünlerin listesi şöyle:
– Cep Telefonları
– Bilgisayar: Masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar, tabletler, sürücüler, depolama cihazları vb.
– Fotoğraf Makinesi: Fotoğraf makineleri, kameralar, teleskoplar, fotoğrafçılık ürünleri
– Elektronik Aksesuarlar: Ses, video, kamera, fotoğraf, cep telefonu, otomobil elektroniği, bilgisayar ve ofis aksesuarları
– Elektronik Ürünler: TV’ler, CD çalarlar, araba ses sistemleri, GPS
– Kişisel Bakım Aletleri: Saç kurutma makinesi, fön makinesi, elektrikli tıraş makinesi gibi elektrikle ya da pille çalışan kişisel bakım aletleri
– Ev Gereçleri ve Dekorasyon: Elektrikli el aletleri, tesisat, elektrik, inşaat malzemeleri, hırdavat, dekorasyon ürünleri vb.
– Ev ve Mutfak Ürünleri: Mutfak gereçleri, küçük mutfak aletleri, ütü, elektrikli süpürge, mobilya, dekorasyon, banyo ürünleri, zücaciye, ev aksesuarları, ısıtma ve soğutma çözümleri gibi ürünler
– Oyuncaklar ve Oyunlar: Çocuk ve okul öncesi öğrenme ve öğrenme oyuncakları, bebekler, kahraman figürleri, aile oyunları, el sanatları, hobi ürünleri vb.
– Oyun Konsolları ve Oyunları: Oyun konsolları, oyunlar, konsol aksesuarları
– Kitap: Kitaplar, takvimler, dergiler, diğer yayınlar
– Bebek Ürünleri (Kıyafet Hariç): Bebek yatak odası, emzirme ve besleme ürünleri, güvenlik ekipmanları, alt değiştirme ürünleri gibi
– Kırtasiye ve Ofis Ürünleri: Okul ve eğitim malzemeleri, kalemler, defterler, sarf malzemeleri, ofis mobilyası, yazıcılar, projektörler, hesap makineleri vb.
– Spor & Outdoor Ürünleri: Egzersiz ve fitness ürünleri, outdoor sporları, bisiklet, aksiyon sporları ürünleri, av malzemeleri, tekne ve balıkçılık ürünleri vb.
– Yapı market : Badana, Boya ve Duvar Kağıdı Malzemeleri, Çim Biçiciler, Elektrikli Bahçe Aletleri ve Jeneratörler, Depolama Sistemleri, Elektrikli Aletler ve El Aletleri, Elektrik Malzemeleri, Güvenlik ve Koruma, Hırdavat, İnşaat Ürünleri, İnşaat ve Ziraat Ekipmanları, Mutfak ve Banyo Armatürleri, Şömineler, Temiz Su ve Atık Su Tesisatı

Amazon .com.tr Kargo takibi mi yapmak istiyorsunuz?
Şu an itibariyle Amazon Türkiye’de 2 farklı teslimat seçeneği bulunuyor: Standart Teslimat ve Ekspress Teslimat. Standart teslimatta, ürünler İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için 2-3 iş gününde teslim ediliyor. Diğer şehirlerde bu süre 3-5 iş günü. Kırsal bölgelerde ise 3-7 iş günü. Standart yöntemde teslimat başına kargo ücreti 4.90 TL. 100 TL’nin üstündeki siparişlerde ise teslimat ücreti alınmıyor (Bu sınır, Türkiye operasyonunun başlamasına özel kampanya kapsamında Amazon tarafından satışa sunulan bütün ürünler için 31 Aralık 2018 tarihine kadar geçerli olacak şekilde 50 TL olarak belirlenmiş).

Amazon .com.tr Kargo takibi ile neler öğrenebiliriz?
Teslimat Ücretleri ve Süreleri – Yurt İçi Teslimatlar
Şu anda Türkiye içindeki uygun teslimat adreslerine standart teslimatın yanı sıra ekspres teslimat seçeneği de sunuyoruz.

Amazon’un Ücretsiz Teslimat Hizmeti Hakkında
En az 100 TL (2018Eylül) tutarındaki uygun siparişler için ücretsiz standart teslimat seçeneği kullanılabilir.

Amazon .com.tr Kargo Tercihleri Hakkında
Alışveriş Sepeti ile her sipariş verdiğinizde, ürünlerinizi en az sayıda kargoyla gönderilebilecek şekilde gruplamayı veya her ürünü uygun olunca gönderme seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Amazon, Standart Teslimat işlemi için Türkiye’de MNG Kargo ile çalışıyor. ABD’li e-ticaret şirketinin Türkiye’deki Ekspress Teslimat işleminde ürün teslimatlarını AGT Kurye Hizmetleri şirketi yapıyor. Ürün iadelerinde ise süreç MNG Kargo ile yürütülüyor.

Amazon .com.tr Kargo Şirketi İletişim Bilgileri Hakkında
Normal koşullarda, siparişiniz gönderildiği zaman onay e-postanızda bir kargo takip numarası bulursunuz. Paketinizi doğrudan Hesabım bölümünden takip edebilir veya kargo şirketinin web sitesinde kargo takip numarasını kullanabilirsiniz.

Amazon .com.tr Takip Bilgilerinin Eksik Olması Hakkında
Bazen kargo takip bilgileri sağlanamayabilir. Bu durum, posta gönderi çeşidinden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin büyük boy zarfların kargo takibi yapılamamaktadır.
– Kargo takip veritabanında güncellemelerin gecikmesi.
– Büyük boy zarflar gibi bazı gönderi çeşitlerinde kargo takibi yapılamamaktadır.
– Pazaryeri satıcıları bazen kargo takip bilgilerini Amazon’a vermeyebilir.

SMS ile Kargo Takibi Mesajları Hakkında
Mesajı gönderen Amazon olarak görünür ve paketinizdeki ürünlerden birinin adı mesajda çıkar. Bu sayede tamamlanmamış birden fazla siparişiniz olması durumunda hangi paketten bahsedildiğini kolayca anlayabilirsiniz.

Amazon .com.tr Kargo Takibi
Sipariş gönderildikten sonra kargonuzu Amazon .com.tr üzerinden takip edebilirsiniz. Kargo takip bilgilerinizi sipariş bilgilerinizde bulabilirsiniz. Siparişinizde birden fazla ürün varsa her ürünün teslimat tarihi ve kargo takip bilgisi farklı olabilir.

Not: Bazı teslimatlar (örn. standart uluslararası teslimatlar) takip edilemez.
Kargo takip bilgilerini bulamıyorsanız lütfen Eksik Kargo Takip Bilgileri Hakkında yardım sayfasını ziyaret edin.

Amazon .com.tr Siparişlerim: https://goo.gl/6fwKYS

Amazon com.tr Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası: 0850 3902153
Amazon Turkey Perakende Hizmetleri Limited Şirketi (“Amazon tarafından Satılır ve Gönderilir” ibaresi bulunan ürünlerin satıcısı)
⥹ Amazon .com.tr gönderi takip ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr kargom nerede? ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr kargo sorunları ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr kargo gönderim süreci ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr kargom nerede? ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr kargom kaç günde ulaşır? ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
⥹ Amazon .com.tr siparişlerim ⇲ https://goo.gl/6fwKYS
MNG Kargo takiphttps://www.kargoturkiye.com/kargo-takip/ulusal/mng-kargo-takip_50.htm

(Visited 6 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment