Zara Kargo Takip

zara-kargo-takip

Zara
İspanyol bazlı giysi ve aksesuar markası olan Zara; 1975 yılında Amancio Ortega Gaon tarafından ortaya çıkartıldı.

Amancio Ortega Gaona, 1963’ yılında La Coruna’da yani Galicia kendi yağında kavrulacak kapasiteli bir konfeksiyon atölyesi açarak ilk atılımını yapmış oldu. Bu yola karısı Pepita, erkek kardeşi ve baldızıyla birlikte girdi. Bir süre sonra pijama ve sabahlık üzerinde adeta uzmanlaştılar.

Zara başlığı altında ilk mağaza 1975 yılında La Coruna’da açıldı. Açılan bu mağaza; yüksek trendli ve popüler ürünleri düşük fiyatlara satarak başarısını kısa zaman içerisinde kanıtlama imkanına sahip oldu. Çok geçmeden, İspanya genelinde birçok Zara mağazası açılmaya başlandı. 1980’lü yıllara gelindiğinde ise; Amancio Ortega Gaon, ürünlerin teslim sürelerini minimalize etmek ve “anlık moda” olarak adlandırdığı moda değişimini daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek adına yeni trendler ve yeni tasarımlar ortaya çıkardı. Bu yeniliklerin yanında üretim ve dağıtım sürecinde de bir takım değişimler yapıldı. Bu değişimlerle birlikte Amancio Ortega Gaon “hazır pişirilmiş” kıyafet olarak nitelendirdiği işin peşinden gitti. Böylece podyum ve sokak trendlerini yakından takip eti ve rakiplerinden çabuk davranarak gözlemlerini kreasyona dönüştürdü.

Amancio Ortega Gaon, yurt dışındaki ilk mağazasını 1989 yılında New York’ta açtı. 1999 yılına gelindiğinde Zara adı altında Zara Fragances ismiyle parfüm ve Zara Textures ismiyle kozmetik serisi piyasaya sürüldü. 1979 yılında Amancio Ortega Gaona’nın kuruculuğunu üstlendiği İnditex grubu (Zara, Pull&Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho) ürün çeşitliliğinin yanında, kaliteli sunumları ile de göz doldurdu. Amaç ise hiçbir zaman şaşmamış; otuz üç ülkede birden bini aşan butik sayıları ile birlikte modayı demokratikleştirmek olarak tanımlanmıştır.

Zara 1998-2002 yıllarında %146 oranını yakalayarak dünyanın en hızlı büyüyen moda firması olmuştur, bu oranı %103’lük oranla yine İspanyol Mango markası ve %91’lik oran ile İsveç markası olan H&M izlemiştir.

Zara Kargo Ücretleri
Gönderi seçenekleri teslimat adresi, satın alma saati ve ürün stok durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Satın almanızı işleme aldığımız anda geçerli siparişiniz için geçerli kargo yöntemlerini, masrafı ve teslimat tarihini size göstereceğiz.

Olası gönderi seçenekleri:

Zara mağazasından teslimat – ÜCRETSİZ
Seçtiğiniz mağazada 3-5 iş gününde.

Siparişi teslim almaya gelen kişi ister siparişin sahibi ister başka bir kişi olsun bir kimlik belgesi göstermelidir.

Adrese gönderi:
Standart gönderi – 6,95 TL / ÜCRETSİZ (139 TL üstü siparişler)
Tahmini teslimat süresi, teslimat adresine bağlı olarak 2-4 iş günü içinde olacaktır.
Satın alınan gün içinde – 15,95 TL

Pazartesi ile Cumartesi günleri arasında saat 16.30’den önce verilen tüm siparişler için İstanbul’da aynı günde teslimat. Teslimat saat 23.00’den önce gerçekleştirilir.

Teslimatların yalnızca iş günlerinde yapıldığını unutmayın.

Zara sipariş durumunu nasıl öğrenebilirim?
Siparişinizin durumuna dair güncellemeler e-posta yoluyla gönderilir.

“Hesabım” bölümünden de bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Kayıtlı kullanıcı değilseniz, onay e-postasındaki “Sipariş bilgileri” bölümünü tıklayarak siparişinizin takibini yapabilirsiniz.

Zara siparişi nasıl iade edilir?
Zara. com alışverişinizin ÜCRETSİZ iadesini yapmak için gönderi tarihinden itibaren 1 ayınız vardır.

Gerekli belgeler:
Tarafınıza e-arşiv faturası iletilmesi durumunda (Serbest Meslek Sahipleri dışında) lütfen her bir iade etmek istediğiniz ürün için iade bölümünde bulunan bilgileri giriniz (Ürünü işaretleyin, iade etmek istediğiniz adeti onaylayın ve her bir satır için toplam iade tutarını yazın) ve belgeyi imzalayın.Eğer sipariş şirket bünyesinde ya da serbest meslek sahipleri tarafından yapıldı ise e-faturanız ile birlikte şirketiniz yada sizin adınıza hazırlanmış bir iade faturası eklemeniz gerekmektedir.Ürünleri iade etmeniz için şu seçenekleri sunuyoruz:

Zara mağazasinda
Alışverişi yaptığınız ülkedeki/yerel pazardaki herhangi bir mağazaya siparişinizi ve fişinizi götürün.

Evden
İade başvurusu yapmak için sipariş bilgilerine erişin. Satın almayı misafir olarak gerçekleştirdiyseniz, onay e-postasındaki bağlantıdan bu bilgilere erişebilirsinizBelirttiğiniz adresten iade ürünü teslim alması için bir kurye göndereceğiz.

Bir merkeze iade
İade başvurusu yapmak için sipariş bilgilerine erişin. Satın almayı misafir olarak gerçekleştirdiyseniz, onay e-postasındaki bağlantıdan bu bilgilere erişebilirsinizİade etmek istediğiniz ürünleri Aras Kargo ofisine teslim etmeniz için size bir etiket göndereceğiz.

Değişim ve İade Politikası ile cayma hakkı ile ilgili daha fazla bilgiyi Satın Alma Koşullarında bulabilirsiniz.

Zara Adres:
MM Plaza, Nispetiye mahallesi, Aytar caddesi, Başlık sokak, No:3 Kat:4 34340 Levent/Beşiktaş /İSTANBUL

Zara Çağrı Merkezi
Zara Telefon:

444 59 52 (Telefon tarifenize göre ücretlendirilir)

0 800 211 10 02 (Sabit telefonlardan ücretsiz arama)

Zara Kargo ücret hesapla ⇲ Hesapla!
Zara Kargo kurye çağır ⇲ Çağır!
Zara Kargo en yakın şube nerede? ⇲ Nerede?
Zara Kargom kaç günde ulaşır? ⇲ Kaç Günde?
Zara Kargom nerede? Zara Kargo takipTakip!
Zara Aras Kargo takipAras Kargo

(Visited 199 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment