WISH Kargo Takip

Wish kargo Takip - Wish Kargo ve Gönderi Sorgulama

Wish Kargo Takip – Wish Kargo ve Gönderi Sorgulama
Gün geçtikçe internetten alışveriş yapmak Kolaylaşmıştır. Bundan bir iki yıl öncesine kadar Çinden ürün getirtmek oldukça zordu. Şimdi ise ufacık bir tel toka hatta ampul bile getirtebiliyoruz. Wish Sipariş Takibi,Müşteri Hizmetleri ve Kargoları ve wish hakkında bilmeniz gerekenler alışveriş yaparken nasıl bir yol izlemeyelim diyorsanız sizin için yazımızda wish alışveriş sitesini ele aldık.

Wish.com, alıcılara tüm dünyada satılan ürünler için inanılmaz fiyatlar sunan bir e-ticaret platformu uygulamasıdır. 2010 yılında Peter Szulczewski ve Danny Zhang tarafından kurulan platform, eBay ve Amazon’unkine benzer. Satıcıların, mağaza olarak bilinen aracıları atlayarak ürünlerini listelemelerine ve doğrudan tüketicilere satmalarına olanak tanır.

Siparişim nereden gönderiliyor?
Wish’daki ürünler bütün dünyadaki mağazalardan gelmektedir. Genel olarak bir çok sipariş Asya veya Birleşik Devletler’den gönderilir.

Wish.com, Çin’den tüm dünyada satılan malların ana pazar yerlerinden biridir. Wish, doğrudan alıcılara satış yapmak için optimize edilmiş satıcılar için bir platformdur ve yalnızca ödemeleri onlar halleder.

Wish nereden gönderiliyor?
Wish.com, Çin’den dünyanın her yerindeki tüketicilere hizmet veriyor. Amazon ve eBay çevrimiçi mağazaları gibidir. Satıcılar için Wish üzerinde çalışmak kolaydır. Ürünü yalnızca yerinde eklemeleri gerekir, alıcılar doğrudan arar ve satıcılarla iletişime geçerler ve satıcılar ödemeleri kolayca halledebilir. Her gün birçok satıcı, Wish.com üzerinde görselleştirilmiş biçimde görebileceğiniz ayrıntılara sahip ürünler ekler.

Wish nasıl çalışıyor?
Wish mağazaların ilgili kullanıcılara erişmesine ve bunun karşılığında bu kullanıcıların alışveriş deneyimlerini kişiselleştirmelerine ve kolayca sevdikleri ürünleri bulmalarına yardım eder. Wish pazarlama masraflarını kesmelerine ve bundan elde edilen tasarrufun Wish kullanıcılarına geçmesine yardım eder.

Wish ekspres kargo yöntemleri nelerdir?
Bu seçenek, malların teslimatını hızlandırır; 5 ila 7 iş günü arasında tahmini taşıma süresi. (tatillerde veya cumartesi günleri teslim edilmez).

Bu program yalnızca belirli ürünlerde ve belirli satıcılar için mevcuttur. Yalnızca seçilen bölgelerin Wish Express Programının parçası olmasına izin verilir. Wish Express, seçilen ülkeler için uygundur (bkz. Wish.com).

Wish.com üzerindeki satıcı, öğelerini ne kadar hızlı gönderirse, sıralaması o kadar iyi olur. Bekleme sürelerini kısaltmaları ve siparişleri aldıktan sonraki bir veya iki gün içinde işlemeleri gerekir, böylece daha yüksek görünürlük elde edebilirler. Wish Ekspres gönderiler, uygunluğun karşılanması için en az% 95 oranında zamanında ulaşmalıdır.

Satıcılar, Wish.com şartlarına uymazlarsa, hasarlı veya kayıp mallar için hesaplarının askıya alınması ve tüccar listesinden çıkarılması için cezalarla karşılaşmak zorundadır. Wish, dünya çapında teslimat için güvenilir bir kurye ağı kullanıyor.

Sipariş alındıktan sonra 5. iş günü sonunda kurye / taşıyıcı ile teyit edilmeli ve 10 iş günü içinde teslim edildiği teyit edilmelidir. Örneğin sipariş sevk edilmeden önce sipariş iptal edilirse, siparişten sonraki 2 iş günü içinde bir adresi onaylama talebi verilirse, ekstra süre sunulur.

Teslimat şartını ihlal eden ve para iadesi gerektiren bir sipariş% 100 satıcının sorumluluğundadır. Ürünün ve geminin bedelini tamamen geri ödemeleri gerekmektedir. Müşterilerin siparişlerini yerine getirmek Wish.com sorumluluğunda değildir.

Wish’dan bir paketi nasıl izlerim?
Wish Gönderi yoluyla istek siparişinizi kontrol etme seçeneği sunulur. Wish kargo takibiniz, Wish tarafından sunulan bu araç tarafından izlenecektir, web sitesini ziyaret ettiğinizde sadece “kargo takibi” seçeneğine gidin. Dilek paketinizi takip edebilmek için şirketin web sitesini seçmeniz gerekmektedir. Parseliniz için size benzersiz bir Wish takip numarası atanır. Numarayı girmeniz ve “izleme bilgilerini kontrol et” düğmesine tıklamanız yeterlidir. Kargo teslimatınızın tüm detaylarını alacaksınız.

Wish için gönderim maliyeti nedir?
Wish gönderim bedeli, ürünün özelliklerine göre değişir. Ürünün ağırlığı, boyutu ve son varış noktası, Wish nakliye maliyetleri hesabına dahildir. Wish nakliye maliyeti tek bir ürüne ancak tek bir siparişe uygulanır. Wish öğeler birden fazla mağazadan sipariş edildiğinden, nakliye maliyetleri farklıdır.

Wish’da ücretsiz gönderim nasıl elde edilir?
Bazı zorluklarda sizin için Wish ücretsiz gönderim teklifleri var. Wish Uygulaması kolaylığınız için geliştirilmiştir ve Wish ücretsiz gönderim teklifleri almak için arama motorunda ücretsiz gönderim arayabilirsiniz. Tatil dönemlerinde alışveriş yaparsanız, size bazı ücretsiz gönderim seçenekleri veya en azından indirimli Wish teslimat maliyetleri sunulur.

Süresi dolmak üzere olan siparişlerim olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Satıcılara Wish üzerinden sipariş aldıklarında e-posta gönderilecektir. Buna ek olarak, satıcılar Siparişler > İşlem Gerekiyor kuyruğunda (https://merchant.wish.com/transactions/action) her sipariş için “Tamamlama için Kalan Gün Sayısı” altında siparişi tamamlamak için kalan süreyi görebilir. Listelenen günler takvim günleridir.

Siparişimi nasıl iptal ederim?
Yanlışlıkla verdiyseniz Wish siparişinizi iptal edebilirsiniz. Sipariş geçmişine gitmeli ve “müşteri desteği” seçeneğini bulmalısınız. Böylece siparişinizi iptal etmek için Wish Asistan’dan yardım alabilirsiniz. Bu seçenek ile siparişinizi iptal edebilir ve paketiniz için ücret talep etmenize gerek kalmaz. Bir şeyi unutmayın, Wish siparişinizi verdikten sonra 8 saat içinde iptal edebilirsiniz. Wish siparişiniz zaten gönderilmişse, sipariş iptal seçeneğini seçmenize izin verilmez.
Siparişini iptal etmek için, mağazayla direkt olarak Sipariş Ayrıntları sayfasından iletişim kurabilirsin (www.wish.com/transaction)
– İşlemini sayfada bul.
– İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
– İptal etmek istediğin ürünleri seç.
– “Para İadesi Talebi/ Sipariş İptal” konusunu seçin.
– Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.
Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Bir siparişi iptal ettim. Nasıl para iadesi alırım?
Wish siparişin için kullandığın ilk ödeme yöntemine iade yapacaktır. Kredi kartı veya sanal kart işe ödediysen, ödediğin miktar direkt olarak kartına iade edilecektir. Lütfen kartı veren bankanın kart hesabına iade işlem için 5–7 gün zaman tanı.

wish Müşteri hizmetleri Numarası
wish internet sitesinin telefon numarası var ama Türkiye’den aradığımız için düşmemektedir. Bunun için eğer Müşteri hizmetleri ile görüşmek illa istiyorsanız mail ile ulaşım sağlayacaksınız.

Ürünümde bir kusur varsa ne yapmalıyım?
Ürünün hasarlı veya kusurlıysa veya yanlış ürün geldiyse, direkt Sipariş Ayrıntıları sayfasından mağaza ile temasa geçebilirsin (www.wish.com/transaction)
– İşlemini sayfada bul.
– İşlemin yanındaki “Destek ile İletişim Kur”a dokunun.
– İade etmek istediğin ürünleri seç.
– “Hasarlı Alındı veya Yanlış Ürün “konularını seç.
– Sorununu tarif et ve “Soru Sor”a dokun.
Bu sorunu Wish Desteğe gönderecektir, onlar da bir kaç iş günü içinde size cevap verebilecekler.

Wish hangi ödeme yöntemlerini kabul ediyor?
Siparişini tamamlamak için, bir kaç yolla ödeme yapabilirsin. Şimdilik Google Cüzdan, PayPal ve Visa veya MasterCard logosu olan sanal kartları ve şu belli başlı kredi kartlarını kabul ediyoruz: Visa, MasterCard, American Express, Discover, Cirrus ve Maestro. Nakit, teslimde ödeme veya banka havalesi ile ödeme kabul edemiyoruz. Mevcut ödeme yöntemleri hangi ülkeye olduğuna ve kullandığın platforma bağlı olarak değişebilir.

Müşteri ne kadar iyi yorum verirse, satıcı o kadar çok yıldız alır ve bu da daha yüksek listelemelere ve daha fazla görünürlük sağlar. Tüccarlar, müşterilerinin ihtiyaçlarını ön planda tutmaya ve web sitesinde görünürlük ve sıralamada yükselmek için derhal sevk etmeye teşvik edilir.

Daha fazla bilgi için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın resmi sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Wish Site : https://www.wish.com/
Wish yardım : https://cs-help.wish.com/hc/en-us
Wish İletişim : https://www.wish.com/contact
Ship24 kargo takip : https://www.ship24.com/shops/wish-tracking

(Visited 26 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment