EMS kargo takip / Express Mail Service kargo takip

ems kargo, Express Mail Service kargo

Alibaba.com, aliexpress.com ya da ebay.com gibi Çin Halk Cumhuriyeti üzerinden yapılan alışverişlerde kullanılan hızlı kargo gönderim firmasıdır.
EMS ya da Express Mail Service ile kargonuzun gelmesini istiyorsanız bunu sipariş aşamasında seçmeli ve satıcıya belirtmelisiniz.

Yurtdışından alışveriş yapanların sıkça içli dışlı olmak zorunda olduğu bir kargo şirketidir EMS. Genellikle çin alışveriş sitelerinden yaptığınız giyim, kozmetik, elektronik ve pc oyunları daha hızlı elime ulaşsın istiyorsanız EMS’yi tercih edebilirsiniz. Diğer kargo şirketlerine oranla pahalı olan Ems’nin açılımı hızından dolayı mıdır bilinmez ama Express Mail International’dir. EMS Kargo yurtdışı gönderi sorgulama hizmetini sitemiz üzerinden kullanabilirsiniz. Genellikle yurtdışı alışverişleri için gönderiler ülke içine EMS Kargo getirilir ve UPS – PTT gibi yerli şirketler ile adreslere ulaştırılır. Eğer kargo paketiniz sizin adresinize gelir ancak müşteriye ulaşamazsa kapıya not bırakarak şubeye gelmenizi ve kargonuzu teslim almanızı isteyecektir. Sizler eğer zamanınız varsa siparişlerinizi her hafta en yakın PTT şubesine giderek gelip gelmediğini kontrol ettirebilirsiniz.

ÜCRET
Bu firma ekstra ücrete tabidir. EMS ile daha hızlı dağıtım yapılır ve ürününüz elinize daha erken ulaşır. Ancak siparişinizin boyutu ve ağırlığına göre 15-60 USD arasında kargo ücreti (Bu ücret büyük ve ağır ürünlerde genellikle sipariş ettiğiniz ürün fiyatının %20’si şeklinde hesaplanır) ödersiniz. Bu ücret genellikle kampanyalı bir şekilde görülür ve bahsi geçen tutarların altında bir ücrete siparişinizi getirebilirsiniz.

Teslimat Süresi
Kargonuzun aldığınız yerden dağıtıma çıkması için işlem süresi maksimum 7 gün içerisinde gerçekleşmektedir. Yola çıktıktan sonra ise yılın hangi zamanında olduğunuza bağlı (bayramlar, milli günler, tatiller vs. ) olarak 5-10 gün arasında elinize ulaşır.Ancak genellikle tüm işlemler dahil bir hafta içerisinde ürününüz teslim edilir.Teslimat süresi ürünü almış olduğunuz satıcının belirttiği süreler arasında kontrol edilebilir.

EMS (express mail service) Ptt nin hızlı kargo servisidir.. Gönerilerin EMS üerinde ülke içindeki takip kodları EE veya E ile başlar sonuna eklenen fj gönderildiği ülkeye göre farklılıklar gösterebilir. EMS ile gelen kargoların elinize ulaşma süresi işlerin gidişatı ile değil tamamen sizin şansınıza bağlıdır. Sizler için bu duruma şöyle bir örnek verebilirim. Kuzey Kore’den Salı günü gece 11-12 saatleri arasında bir sipariş verdiniz. Sipariş takip eden haftanın Cuma sabahı 09.00’da elinize ulaşabilir.Başka bir sipariş yine Kore’den 45 gün sonra elinize ulaşabilir. Bunun nedeni oradan gönderilen kargolarda değil tamamen Türkiye içindeki mevcut durumla alakalıdır. Şansınız varsa prosedür‘ lere takılmaz ve kısa sürede siparişinize kavuşursunuz yada bir aksaklık çıkar aylarca siparişini bekleyebilirsiniz.

NOT : İşlem süresi sipariş vermiş olduğunuz ürünün Çin’in hangi bölgesinden yollanacağı ile doğrudan alakalıdır. Örnegin shenzen bölgesinden verilen bir kargo aynı gün işlemleri tamamlanarak yola çıkabilir ve 7 gün içerisinde tarafınıza ulaşabilir. Ya da Çin’in iç kesimlerinde ise 7 günde işlemleri bitip ortalama 10 gün süresinde de teslim edilebilir. Bu kısmın tamamen almış olduğunuz ürünün nereden teslim edileceği ve satıcının performansına bağlı olduğunu unutmayınız.

Kargo numarasını nasıl takip ederim / Kargom nerede?
Almış olduğunuz ürünün kargo takip numarasını Çin’den yola çıkıp Türkiye sınırları içerisine girene kadar aşağıda belirtilen web adresinden sağ tarafta bulunan arama butonundan kontrol edebilirsiniz.
http://www.post.japanpost.jp/int/index_en.html

Siparişiniz Türkiye sınırlarına girdikten sonra devlet posta servisi olan PTT tarafından dağıtımı yapılacaktır. Kargonuzu aşağıda belirtilen PTT adresinden ana sayfada bulunan ONLINE ISLEMLER menüsünden girerek GÖNDERİ SORGULAMA kısmında kargo takip numaranız yani tracking number kullanarak sorgulayabilirsiniz.
http://www.ptt.gov.tr/
⚯ EMS kargo / Express Mail Service ⇲ https://goo.gl/y58bo7
⚯ EMS kargo / Express Mail Service ⥹ Süre/Fiyat ⇲ https://goo.gl/y58bo7
⥹ EMS kargo / Express Mail Service kargo bedeli⇲ https://goo.gl/y58bo7
⥹ EMS kargo / Express Mail Service kargo çağrı merkezi ⇲ https://goo.gl/y58bo7
⥹ EMS kargo / Express Mail Service kargo şubeleri ⇲ https://goo.gl/y58bo7
⥹ EMS kargo / Express Mail Service kargo süresi ⇲ https://goo.gl/y58bo7
⥹ EMS kargo / Express Mail Service kargo takip ⇲ https://goo.gl/hqNFkc

(Visited 354 times, 7 visits today)

Popular Posts

  • Trendyol Kargo Takip Trendyol üzerinden yaptığınız alışverişlerde kargonuzu takip edebilir, konumu ve teslimat…
  • Hepsiexpress Kargo Takip Hepsiexpress, taşımacılıkta uzmanlığı, dikkati, teknolojiyi ve kaliteyi birleştirerek müşterilerine en…
  • Defacto Kargo Takibi 2003 yılında kurulan Defacto, 2004 yılında açılan ilk mağazası ile…
  • Horoz Lojistik kargo takip Horoz Lojistik 1942 yılında kurulan Horoz Lojistik, uluslararası ortaklıkları, istihdamı,…
  • SefaMerve Kargo Takip Yaptığınız alışverişleri Sefamerve sayfası üzerine sipariş ederek sipariş takip yapabilirsiniz.…
  • Aras Kargo takip Aras Kargo takip Aras Kargo, Türkiye'de faaliyet göstermekte olan bir…
  • Addax Kargo Takibi Online alışveriş yapmayı seven biriyseniz siz de günün birinde Addax…
  • Kuryenet Kargo Takip Kuryenet tüm ülkeye yayılmış 460 acente ve yaklaşık 3000 personel…
  • PTS Worldwide Express 29 Nisan 1997 tarihinde kurulan PTS Worldwide Express, uluslararası ekspres…
  • n11. com Kargo Takip n11. com Doğuş Planet, e-ticaret sektöründe faaliyet göstermek üzere, Doğuş…