AVON kargo takip

AVON kargo takibi

AVON kargo takip
Şu doğrudan satış ile kazanç sağlamak güzelde, gereksiz ücretler olmasa daha iyi olurdu diyenlerdenseniz bu sayfada yer alan bilgiler biraz canınızı sıkacaktır. Avon temsilcisi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği husus kayıt ücreti alınıyor mu ve kargo ücreti ne kadar olduğudur. Kayıt ücreti son aylarda tamamen kaldırılmış olup, kargo ücreti ise tam aksine can sıkmaya başladığı söylenebilir. Son zamanlarda ücret sürekli yükseliyor, ücretsiz gönderi limiti sürekli artmaktadır.

Avon
Avon 1886 yılında David H. McConnell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan bir doğrudan satış şirketidir. Günümüzde 100’den fazla ülkede 6 milyondan fazla bağımsız satış temsilcisi ile satış yapmaktadır. Yaklaşık yıllık cirosu 10 milyar dolardır.

AVON, 1993 yılından bu yana Türk kadınlarının en çok bildiği ve kullandığı güzellik markaları arasında ön sıralarda gelmektedir. Türkiye’de dakikada 10’dan fazla AVON ruj satılmaktadır.

Geniş ürün gamı, her kampanya birbirinden çekici ve yeni ürünle dolu katalogları, güvenilir ve son teknolojiyle geliştirilmiş ürünleriyle Türk kadınlarının gözünde En Samimi Kozmetik Markası olmayı başarmıştır.

Avon Kargo ve Teslimat
Avon 2017 yılı itibariyle sisteminde ciddi değişikliklere gitti. Öncelikle en büyük yenilik avon siparişi konusunda oldu. Böylelikle sipariş verebilmek için mutlaka bir danışman bulmak zorunluluğunun ortadan kalktı. Artık online olarak siparişinizi “Avon Teslimatı” seçeneğini seçerek direkt olarak kapınıza kargolanmasını sağlayabiliyorsunuz. Haliyle bu siparişlerinizin durumunu sorgulama ihtiyacı da doğmuş oldu. Bu sayfa üzerinden siparişinizin size ulaşana kadarki yolculuğunu takip edebileceksiniz. Fatura numaranızla veya temsilci numaranızla siparişinizin durumunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Ayrıca 2017 yılı itibariyle Avon’un artık PTT Kargo ile çalışmaya başladığını da belirtelim. Böylelikle Türkiye’nin her yeri, en ücra köşesine kadar avon siparişi verme şansı yakalamış oldu. PTT Kargo ile uzak köylerde olsanız bile siparişinizi teslim almanız mümkün.

PTT Kargo Nedir?
Kısa adı PTT olan (Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü) bir devlet kurumudur. 2013 ismi Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi olarak değişmiş olup, 2017 yılında ise Türkiye varlık fonuna devredilmiştir. Türkiye genelinde 4500’den fazla şubesi ile hizmet veren kurum Türkiye’de bir ilk olarak köylere bile kargo dağıtımı yapmaktadır.

Siparişimin teslimat adresini değiştirebilir miyim?
Siparişi onaylamadan önce yazacağın adrese ürünlerini gönderebilirsin. Siparişi gönderdikten sonra adres değişikliği yapılamaz.

Siparişim ben adresde yokken gelmiş, ne yapabilirim?
PTT Kargo teslimatlarında alıcıya ulaşılamaması durumunda, kargon; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 10 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde 10 gün sonunda Avon’a iade edilir.

Yurt dışına teslimatınız var mı?
Sadece yurtiçinde satışımız bulunuyor.

Kargo hizmeti için bedel ödeniyor mu?
60 TL altındaki siparişlerde 6TL teslimat ücreti alınır. Koli iadesi durumunda faturaya yansıtılan teslimat ücreti müşteriye iade edilmemektedir.

Kargo takibimi nasıl yapabilirim?
Yönetim paneli sayfasında bulunan “Kargom nerede” linkine tıklayarak kargo takibini yapabilirsin. Bu koli için telefonuna gönderilen SMS‘leri takip edebilir veya çağrı merkezini arayabilirsin.

Ürünlerim Ne Zaman Gelir?
Sipariş etmiş olduğunuz ürünler incelenir, stok durumunda sorun yoksa kısa bir süre içerisinde faturalanmaktadır. Bu süreçten sonra ise 2-3 gün içerisinde kargo firması ile adresinize gönderilir. Cumartesi – Pazar günleri Avon çalışmaması nedeniyle bugünlerde vereceğiniz siparişler en erken Pazartesi günü işleme alınacaktır. Bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Cumartesi verdiğiniz sipariş 4-5 gün içinde size ulaşacaktır. Sipariş vermeyenlere ise her kampanya katalog ve panorama dergileri kargo ile adreslerine gönderilmektedir.

PTT Kargo teslimatlarında alıcıya ulaşılamaması durumunda, kargon; teslimat şubesine geliş tarihinden itibaren 10 gün süreyle şubede bekletilmektedir. Alıcının talebi olmadığı takdirde 10 gün sonunda Avon’a iade edilir.

SDS17
Avon’da tüm alışverişlerde geçerli bedava kargo kupon kodudur.

Çalışma saatleri, hafta içi hergün 08:00 – 20:00
Danışma Hattı: 0850 221 10 10
AVON iletişim
E-Devlet PTT gönderi takibi
PTT gönderi takibi
PTT Kargo
Aras Kargo
MNG Kargo

(Visited 350 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment