IKEA Kargo Takip

ikea-kargo-takip

IKEA

IKEA’da iş fikrimiz iyi tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli binlerce mobilya ve ev aksesuarını olabildiğince çok kişinin alabilmesi için düşük fiyatlarla sunmaktır. Böylece herkesin parası cebinde kalır.

Ürün Gamımız
IKEA ürün gamı, kullanışlı ve kaliteli tasarımları düşük fiyata sunmaya odaklanmıştır. Evinizin her odası için dekorasyon çözümleri sunar ve herkesin tarzına hitap eder. Hangi stili tercih ederseniz edin, ürünlerin günlük ihtiyaçları karşılaması ve gereksiz detaylardan arındırılmasını sağlamak için tasarımcılarımızın ve ürün geliştirme uzmanlarımızın ne kadar çok çalıştığını hemen fark edersiniz.

Düşük Fiyatlarımız
Tüm ikea ürünlerinin arkasındaki temel düşünce; düşük fiyatlar sayesinde iyi tasarımlı ve kullanışlı mobilya ve ev aksesuarlarına herkesin ulaşabileceği gerçeğidir. Tüm tasarladığımız ürünleri biraz daha iyi, çok kullanışlı ve mutlaka düşük maliyetli yapabilmek için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Daha iyi bir günlük yaşam
Mobilyaları tasarlamaya başlarken önce fiyat etiketinden başlanır. İşte IKEA tarzı budur. Kaliteli ürünleri uygun fiyatlara sunarak insanların ihtiyaçlarını ve tercihlerini karşılayabilmek için hammaddelerin en verimli şekilde değerlendirilmesidir.

IKEA’nın Tarihçesi

1930
Ingvar Kamprad beş yaşındayken yakın komşularına kibrit satmaya başlar, yedisine geldiğinde bisikletini kullanarak daha uzak çiftliklere ulaşır. Kibritleri Stockholm’dan topluca ucuza alabileceğini ve onları birer birer çok düşük fiyatla satabileceğini ama yine de iyi bir kâr yapabileceğini anlar. Satışları kibritten başlayarak çiçek tohumları, tebrik kartları, yılbaşı ağacı süsleri, daha sonra da kurşun ve tükenmez kaleme kadar çeşitlenir.

1943
IKEA Ingvar Kamprad tarafından kurulur
Ingvar Kamprad 17 yaşında iken babası ona çalışmalarında başarılı olduğundan ödül olarak para vermiştir. Ingvar da bunu kendi işini kurmakta kullanır. IKEA kısaltması adı ve soyadının baş harfleri (I.K.) ile büyüdüğü köy ve çiftlik adlarının baş harflerinden oluşur (Elmtaryd (E) ve Agunnaryd (A). IKEA düşük fiyatlı kurşun kalemler, cüzdanlar, resim çerçeveleri, masa servis örtüleri, saatler, mücevherat ve naylon çorap satmaktadır.

1945
Ingvar Kamprad bireylere doğrudan satış yapmayı düşünür ve böylece yerel gazetelere ilan vererek posta ile sipariş yapanlara mal göndermeye başlar. Ürünlerini teslim etmek üzere tren istasyonuna yerli yapı bir süt kamyoneti ile gitmektedir.

1948
Mobilyanın IKEA malları arasında sunumu

Kamprad’ın evi yakınındaki ormanlarda yerli mobilyacılar tarafından mobilya üretimine başlanır. Sonuç olumludur ve ürün gamı giderek genişler.

1951
İlk IKEA kataloğu yayınlanır.

IKEA kurucusu, bir katalog yaparak daha fazla mobilya satmayı düşünür. Sonuçta bugün bildiğimiz IKEA kataloğu doğar.

1953
İlk mobilya galerisi İsveç Älmhult’da açılır

Bu galerinin açılması, IKEA konseptinin gelişimi için önemlidir çünkü müşteri satın almadan önce ilk kez IKEA ev mobilyalarını burada görecektir. Galeri açma fikri IKEA’nın ana rakibi ile arasındaki fiyat savaşından doğar. İki şirket fiyatları düşürdükçe kalitenin korunması zorlaşır ama IKEA bu galeriyi açarak düşük fiyatlı ürünlerinin işlevlerini ve kalitesini halka açıkça gösterme şansı bulur. Bu yenilik bir başarı olmuştur. Halk, parasına göre en iyi ürünü seçmeye başlar.

1956
“Yassı kutu” içinde demonte mobilya tasarımı

IKEA’nın demonte tasarım fikri, rakiplerinin IKEA’yı boykot etmeleri için IKEA’ya mal verenlere yaptıkları baskılar sonucu doğdu. Yassı kutu buluşu ise IKEA’nın ilk çalışanlarından birisinin bir LÖVET masanın bacaklarını sökmesiyle başladı. Böylece masa araca kolay sığacak ve taşıma sırasında hasar görmeyecekti. Bu buluştan sonra yassı kutu ve demonte fikirleri, konseptin bir parçası olur. Ayrıntılı bilgi için lütfen İş fikrimiz (Our business idea) bölümüne bakın.

1958
İlk IKEA mağazası İsveç’te açılır

Älmhult’daki ilk IKEA mağazası ev mobilyalarını içeren 6.700 metre karelik bir yerde açılır. O tarihte İskandinavya’nın en büyük mobilya mağazasıdır.

Gillis Lundgen, TORE çekmeceli dolabı tasarlar…
En eski IKEA çalışanlarından Gillis Lundgren, IKEA’nın mutfak imalatçılarından birisini ziyareti sırasında IKEA mutfaklarında kullanılan basit ve pratik dolap biçimlerini farkeder ve bundan esinlenerek aynı düşünceyi tüm ev mobilyalarına uygulamayı düşünür. Älmhult’a döner dönmez oturur ve TORE çekmeceli dolabı tasarlar.

1960
İlk IKEA restoranı

İlk IKEA restoranı İsveç’te Älmhult’daki IKEA mağazasında açılır.

1961
Ürün testleri başlar

IKEA İsveç test standartlarını kullanarak ürün kalite testlerine başlar.

1962
Marian Grabinski MTP kitaplığı tasarlar

MTP kitaplık çağdaş bir klasik haline gelir ve yıllar boyu çok sayıda taklidi yapılır. Bu ve diğer ahşap ürünlerin geliştirilmesi, 1960’larda IKEA ile cila satıcıları arasındaki güçlü ilişkilerin gelişmesinin nedeni olmuştur. Bu ilişkiler bugün de devam etmektedir ve çoğu insanın alım gücü az olduğu için bu durum düşük fiyat politikası sürdüren IKEA için önemlidir.

1963
IKEA Norveç’te

İsveç dışında ilk IKEA mağazası Oslo’da açılır.

1965
En büyük IKEA mağazası İsveç Stockholm’de açılır
IKEA’nın 31.000 metre karelik amiral gemisi Kungens Kurva’nın açılışında binlerce kişi kuyruk olur. Mağaza, New York’un Guggenheim Müzesi’nden esinlenilen dairesel bir tasarıma sahiptir. Mağazanın başarısı, bir “kendi-işini-kendin-gör” deposu açılışına götürür. IKEA’nın yeni bir konsepti doğmaktadır. Diğer taraftan müşterilerin düşük fiyatla kaliteli mutfak aletlerini satın alabilecekleri Accenten adlı bir mağaza açılır.

1968
Sunta, kendi damgasını vuruyor

Bu pahalı olmayan, çabuk eskimeyen ve işlenmesi kolay malzeme IKEA’ya çok uygundu. 1969’da mimar Åke Fribryter PRIVAT kanepeyi tasarlar. PRIVAT, sunta üzerine beyaz lake iskelet ve tekstil tasarımcısı Sven Fristedt’in kahverengi çiçek desenli kreton kumaşından yapılma bir kılıftan oluşuyordu. Bu kanepe, düz çizgilerinin güzelliği ve inanılmaz düşük fiyatıyla çok başarılı bir ürün olur.

1973
IKEA İsviçre’de

İskandinavya dışındaki ilk IKEA mağazası Zürih’te açılır.

Mobilyada jean kumaş kullanılır
TAJT çok işlevli yataklı kanepe IKEA’nın nasıl farklı şeyler ürettiğini gösteren bir çok örnekten birisidir. Başka bir sanayide kullanılan düşük maliyetli hammaddeyi kullanarak dayanıklı ve düşük fiyatlı bir ürün yaratılmıştır. Bu kez kahraman jean’dir!

1974
IKEA Almanya’da

İlk IKEA mağazası Münih’te açılır. İsviçre’deki başarı bugün IKEA’nın en büyük pazarı olan Almanya’da hızlı bir gelişmenin de yolunu açar.

Görenlerin hayretle baktığı SKOPA sandalye
Olle Gjerlöv-Knudsen ve Torben Lind’in birlikte tasarladığı SKOPA sandalye için imalatçı seçmek çok kolaydı. Gerçi bu seçim bazılarını çok şaşırttı. Çünkü bu sandalyenin, esasında plastik kova üreten bir imalatçı tarafından üretilmesine karar verildi. Böylesine alışılmışın dışında bir üretimin ise tasarımın şekil ve işlevini tehlikeye atmasına izin verilmedi.

1975
IKEA Avustralya’da

İlk IKEA mağazası Sidney’de açılır.

1976
IKEA Kanada’da

İlk IKEA mağazası Vancouver’de açılır.

Bir Mobilya Satıcısının Vasiyetnamesi
Ingvar Kamprad “Bir Mobilya Satıcısının Vasiyetnamesi”ni kaleme alır ve 1976’da yayınlatır. Bu eser IKEA’nın vizyonu ile iş fikrini belgelemektedir ve IKEA’nın gelişimi ve yaşamı üzerinde güçlü bir etkiye sahiptir.

1977
İlk IKEA restoranı

İlk IKEA restoranı İsveç’te Älmhult’daki IKEA mağazasında açılır.

1978
BILLY kitaplık doğar.

BILLY kitaplık bir IKEA klasiği olarak ürün yelpazesine katılır.

1979
IKEA Hollanda’da

İlk IKEA mağazası Rotterdam’da açılır.

1980
KLIPPAN kanepe – Bir diğer IKEA klasiği

KLIPPAN kanepe hem çocukların tüm işkencelerine dayanacak kadar sağlam hem de uzun masallar sırasında uyuyup kalacakları kadar yumuşaktır. Kılıfını çıkarıp makinede yıkayabilirsiniz.

1981
IKEA Fransa’da

İlk IKEA mağazası Paris’te açılır.

1982
IKEA Grubu oluşuyor
IKEA Grubu oluşur. Grubun sahibi, merkezi Hollanda’da bulunan Stitchting INGKA Foundation adlı vakıftır.

1985
IKEA ABD’de

İlk IKEA mağazası Philadelphia’da açılır.

Çalışanlarımız
IKEA’nın bugün 10.000 çalışanı ve IKEA Grubu’nda ise 60 mağazası vardır.

1986
Yeni bir Başkan ve İcra Başkanı

Ingvar Kamprad, ana şirket INGKA Holding B.V.’ye danışman olmak üzere Grup Yönetimi’nden emekli olur. Yerine IKEA Grubu’nun Başkanı ve İcra Başkanı olarak Anders Moberg atanır.

1987
IKEA İngiltere’de

İlk IKEA mağazası Warrington, Manchester’da açılır.

1990
IKEA Macaristan’da

İlk IKEA mağazası Budapeşte’de açılır.

1991
IKEA Çek Cumhuriyeti ve Polonya’da

İlk IKEA mağazası eski Çekoslovakya’da Prag’da açılır. Polonya’daki ilk IKEA mağazası ise Poznan’da açılmıştır.

1997
IKEA internette

IKEA web sayfası, www.ikea . com açılır.

“IKEA Çocuk” piyasada
IKEA, ailenin tümü için mobilya üretir. Ama çocuklar dünyadaki en önemli varlıklardır ve IKEA özellikle onlar için yeni bir seri geliştirmeye karar verir. Biz, çocukların koordinasyon becerileri, sosyal becerileri ve yaratıcılıklarını geliştirmeye uygun ürünler geliştirmek üzere bir çok uzmanla birlikte çalışırız. 1997’de piyasaya çıkardığımız ve bugün satmaya devam ettiğimiz ürünler ise en önemli uzmanlarımız yani çocukların kendileri tarafından seçilir. Mağazalarımız bile oyun alanları, çocuk odası düzenlemeleri, bebek takımları ve restoranda özel yiyecekler sağlayarak çocukların gereksinimlerini karşılar.

1998
IKEA Çin’de

İlk IKEA mağazası Pekin’de açılır

2000
IKEA Rusya’da

İlk IKEA mağazası Moskova’da açılır.

IKEA müşterileri için online alışveriş başlıyor
İsveç ve Danimarka’da e-alışveriş başlar. O zamandan günümüze bir çok ülkedeki IKEA’larda online alışveriş başlamıştır.

2001
IKEA Demiryolları İşletmesi

IKEA Grubu, IKEA Demiryolları Şirketi vasıtasıyla kendi demiryolu işletmesini devreye sokar. Tren İsveç Älmhult ile Almanya Duisburg arasında haftada bir kez gidiş-dönüş seferi yapar. 2004’te demiryolları işletimi IKEA’nın bu güzergahı kullanmayı devamı ile birlikte bir dış firma tarafından devralınır. Demiryolununu kullanmak, IKEA malzemeleri ve ürünlerinin sürdürülebilir taşımacılığını artırmakta ve IKEA’nın önemli bir parçası olmaya devam etmektedir.

IKEA Grubu için yeni bir genel merkez
The IKEA Grubu Genel merkezini, Danimarka’daki Humlebaek’ten Hollanda’daki Leiden’e taşır.

2002
IKEA ürün kazanım projesi

İade ürünlerin atılması yerine mümkünse onarılmasını sağlamak üzere Avrupa’daki 100’den fazla mağazada bir yeni ürün-kazanım konsepti uygulanmaya başlanır.

2003
Dördüncü IKEA PS koleksiyonu piyasada

Çocuklara oyun oynamayı ve fiziksel aktiviteden zevk almayı aşılamak üzere özel bir tutkuyla yeni buluş ürünler üzerine odaklanılır. Çok başarılı olan PS BRUM yumuşak oyuncakları da bu serinin içinde yer alır. 2003-2004 yıllarında müşteriler IKEA Grubu mağazasından bir PS BRUM yumuşak oyuncak satın alarak 2.1 milyon Euro’nun üzerinde para toplanmasına yardımcı olurlar. Bu fonlar, Angola ve Uganda’daki çocuklar için UNICEF projelerine bağışlanır.

2004
IKEA Portekiz’de

İlk IKEA mağazası Lizbon’da açılır.

200’üncü IKEA mağazası açılır
BD’nin New Haven kentindeki IKEA mağazası, IKEA Grubu’nun 200’üncü mağazası olarak açılır.

2005
IKEA Türkiye’de

İlk IKEA mağazası İstanbul, Ümraniye’de açılır.

IKEA Türk pazarında
Dünya genelinde franchise sistemi ile mağazalar açan IKEA, Türkiye’de Maya Holding A.Ş.’nin ana hissedarı olduğu MAPA Mobilya ve Aksesuar A.Ş. ile iş ortaklığına girer. 5 Mayıs 2005’te İstanbul Ümraniye’de ilk mağazanın açılmasının ardından, büyük başarı yakalayan IKEA, 6 Nisan 2006’da İzmir Bornova’da 2. mağazasını açar. 8 Kasım 2007 tarihinde, Türkiye’nin üçüncü, İstanbul’un ise ikinci IKEA mağazası Bayrampaşa’da açılır. IKEA 13 Kasım 2008’de ise Bursa Osmangazi’de 4.mağazasını açmıştır. IKEA, 23 Haziran 2011 tarihinde 5. mağazasını Ankara Mamak’ta açmıştır.

IKEA yatak odası mobilyaları koleksiyonunu piyasaya sunar
Yataktan, dolaplara, şifonyerlere, komodinlere ve tüm tekstil çeşitlerine kadar her şeyin uyumlu ve düşünülmüş olduğu bir yatak odası mobilyaları koleksiyonu piyasaya sunulur.

IKEA mutfak çözümleri üzerine odaklanmayı genişletir
IKEA mutfaktaki hayatı kolaylaştırmak ister. Çünkü mutfaklar herşeyden öte evin en çok kullanılan mekânıdır. IKEA böylece mutfaktaki yaşamı daha zevkli yapmak için her konuya eğilir. Sonuç, mutfak yaşamını kolaylaştıran birbiriyle uyumlu ve geniş bir mutfak ve yemek takımları serisidir.

Beşinci IKEA PS koleksiyonu piyasada
Ya en çılgın fikirler en akıllı çözümler olsaydı? Beşinci IKEA PS koleksiyonu “Ya …olsaydı” sözcüğü altında piyasaya çıkar. 28 tasarımcı içinde malzeme, tasarım, işlev ve teknikler konusunda “buluş”un kilit sözcük olduğu bir mobilya serisi geliştirirler. Bu seri, menteşeli halılar ve ayak yastıklarından tutun da, tişört biçiminde yastıklara ve ahşap-plastikten sallanan yemek sandalyelerine kadar herşeyi içermektedir.

Pamuk ekimi konusunda IKEA ve WWF işbirliği
IKEA, daha iyi pamuk ekim yöntemleri geliştirmek üzere WWF ile birlikte çalışır. Pakistan’da yaklaşık 2.000 çiftçi, Çiftçi Tarla Okulları’nda eğitilmektedir. 2006’da ise pamuk ekimi projesi 500 çiftçinin eğitildiği Hindistan’a açılır. Buluşa dayalı öğrenim süreci, bölgedeki başka çiftçilere iyi bir örnek olarak hizmet eden sürdürülebilir üretim uygulamalarının benimsetildiği çoğu okuma yazma bilmeyen çiftçiler için çekicidir.

IKEA mal bağışı yapar
Liberya ve Burundi’deki okulların her biri UNICEF okul projesinden 9.000 masa alır. Tsunamiden sonra IKEA Endonezya’daki kazazedelere yardım için UNICEF’e 125.000 yatak çarşafı, 100.000 yorgan, 18.000 battaniye, 145.000 oyuncak ve 300 yataktan oluşan bir bağış yapar.

IKEA Sosyal Girişimi
Çocukları Koruyun projesi ve UNICEF ortaklığının yardımıyla küresel toplumun ilgisini ele alan IKEA Sosyal Girişimi adı verilen bir örgüt oluşturulur.

2006
IKEA Japonya’da
Japonların 70’lerde kurulan bir ortak girişimle sayasinde yaptıkları incelemeler sonucu IKEA Grubu, tamamına sahip olduğu ilk mağazasını Tokyo’da açar.

IKEA marka gıdalar
IKEA,mağazalarında satılan gıda çeşitleri içindeki 150 üründen yaklaşık yüzde 30’unu kapsayan kendisine ait bir gıda markası piyasaya çıkarır. Bu seri, İsveç tarifleri ve geleneklerine dayalı gıda ürünleri üzerine odaklıdır. Ürünlerde IKEA etiketi bulunmakta, IKEA mağazalarındaki İsveç Gıda Marketleri’nde satılmakta ve IKEA restoranlarında servis edilmektedir.

Çalışanlarımız
IKEA Grubu 100.000 çalışanı aşmıştır ve 44 ülkede iş yapmaktadır.

Yasaya aykırı ağaç kesimini engelleme
IKEA Grubu ve WWF, Rusya’da yasaya aykırı ağaç kesimini sınırlamak için güçlerini birleştirir, Rusya ve Çin’de yasalara uygun olan ormancılk etkinliklerine ödül verirler. WWF Rusya, ulusal ve bölgesel düzeyde yasalara aykırı ağaç kesimine çözümler bulmak üzere devletin çalışma gruplarına aktif olarak katılır. Örneğin, bölgesel yasalara aykırı ağaç kesimine karşı ekipler kesim etkinliklerini izlemek ve bunlar üzerinde kontrolu ele geçirmek için teknik yardım almaktadırlar.

2007
IKEA’nın en uluslararası mağazası

IKEA Haparanda’da “en uluslararası” IKEA mağazasını açar. Çünkü bu mağaza, İsveç ile Finlandiya arasındaki sınırdadır ve bu bölge aynı zamanda Rusya ve Norveç’i de içine alan bir rezervuar alanıdır.

Nakliye Hizmeti

Yassı kutulardaki IKEA ürünleri arabaların bagajına kolayca yüklenir, rahat taşınır. Yani IKEA müşterileri beğendikleri ürünü alır, hemen evlerine götürür ve aynı gün kullanmaya başlarlar.

İşte bu yüzden IKEA mağazalarında nakliye hizmeti ürünün fiyatına dahil değildir. Bu hizmetin bedelini sadece kullandığınız zaman ödersiniz. Arabanız büyük değilse, aldıklarınızın adresinize taşınmasını istiyorsanız, size yardımcı olabiliriz.

IKEA nakliye hizmeti Borusan Lojistik aracılığı ile sağlamaktadır. Ayrıntılar için kasalardan sonra nakliye ve montaj bankosundan bilgi alabilirsiniz.

Aradığım bir ürünü web sitesinde nasıl bulabilirim?

İnternet sitemizde birkaç farklı yolla detaylı arama yapabilirsiniz. Eğer aradığınız, belirli bir ürün grubu içinde alternatifleri incelemek ise, “Alışverişe Başla” veya “Tüm Bölümler” bölümünde, ürün grupları ve alt fonksiyonlarını bir arada bulabilirsiniz.

Aradığınız belirli bir ürün ise, ürün arama motoruna aradığınız ürünün adını, fonksiyonunu ya da 8 haneden oluşan ürün kodunu (IKEA Kataloğunda ürünlerin yanında belirtilen) girerek ürünle ilgili bilgilere kısa sürede erişebilirsiniz.

Teslimat anında nelere dikkat etmeliyim?

Kargonuzu teslim alırken kontrol etmeniz büyük önem arz etmektedir. Kolilerin dışında hasar, eziklik, yırtılma, ıslaklık gibi normal olmayan bir durum tespit ettiğinizde ürünleri teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak tutturmalısınız. Bu sayede kargonuz ile ilgili probleminiz kısa sürede çözümlenecektir.

Kargonuzu teslim aldıktan sonra yapacağınız eksik/hasar teslimat bildirimleri tutanak olmadığından incelemeye bağlı olarak reddedilebilir.

Teslimat gecikirse ne yapmalıyım?

İnternetten yapılan alışverişlerde kargo durumu hakkında detaylı bilgiye Kargo Sorgula bölümünden 15 haneli sipariş referans numaranız ile ulaşabilirsiniz. Sipariş tarihiniz üzerinden 7 iş günü geçmiş olmasına rağmen siparişiniz size teslim edilmedi ise, Bize Ulaşın formunu kullanarak veya 444 4 532 no’lu telefon numarasını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kargo ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

İnternetten alışverişlerde kargo ücreti, aldığınız ürünlerin toplam bedeli 100 TL ve altı ise 9,99 TL,
100 TL üstü ise ürünlerin toplam bedelinin %10’u kadardır. Örneğin, toplam ürün bedeli 100 TL olan siparişiniz için 9,99 TL nakliye ücreti ödersiniz. Böylece toplam ödemeniz 109,99 TL olur. 

Siparişim hangi kargo firması tarafından teslim edilecek?

İnternet sitemiz üzerinden yapılan alışverişlerin kargo hizmeti, siparişin büyüklüğü ve teslimatın yapılacağı ile bağlı olarak Horoz Lojistik, Yurtiçi Kargo veya Hepsiexpress firmaları tarafından sunulmaktadır.

Bugün Teslimat ve Randevulu Teslimat Hizmeti Nedir?

Bugün Teslimat Hizmeti siparişin aynı gün içerisinde, Randevulu Teslimat Hizmeti ise siparişin satın alındığı günden 7 gün sonrasına kadar adresinize teslim edilmesidir. Talep ettiğiniz teslimat tarihi ve saat aralığını seçebilirsiniz.

Hangi ürünleri bu hizmetler ile teslim alabilirim?

Bugün Teslimat ve Randevulu Teslimat logosu bulunan ürünleri bu hizmetlerden faydalanarak teslim alabilirsiniz. Bugün Teslimat hizmeti büyük paketli siparişlerde geçerli değildir.

Siparişimi teslim aldıktan sonra, hasarlı ürünler olduğunu farkedersem ne yapmalıyım?

Teslim esnasında fark edilmeyerek teslim alınan hasarlı veya ayıplı ürünlerin değişimi için Müşteri Hizmetleri bölümümüz, ürünün hasar veya ayıbını gösteren fotoğraf göndermenizi talep edecektir. Yapılan inceleme sonucunda tüketici kaynaklı olmadığı tespit edilmesi durumunda birebir değişim işlemi yapılacaktır. Değişimi yapılacak ürün ile birlikte orijinal faturanın tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Faturanın ön yüzündeki iade talebi ile ilgili alanların eksiksiz doldurulmuş ve imzalanmış olması şarttır. Firma adına kesilen faturalarda ise, satın alan firmanın iade faturası ile değişim veya iade işlemi yapılabilir.

İnternetten aldığım ürünleri iade etmek için ne yapmalıyım?

Alışverişinizden herhangi bir nedenle memnun kalmadığınızda, para iadesi veya değiştirme için öncelikli yapmanız gereken, teslim alma tarihinden itibaren 14 gün içinde bize talebinizi yazılı veya sözlü olarak iletmenizdir. İnternetten yapılan alışverişlerde de mağazalarımızda olduğu gibi ürünü orijinal ambalajında ve e-arşiv faturası ile birlikte, üzerindeki gider pusulası bölümü ıslak imzalı olarak göndermeniz/getirmeniz gerekmektedir. İade talebiniz bize ulaştıktan sonra, IKEA tarafından iade koşullarına uygunluğu değerlendirilir. Onaylandığı takdirde ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz nakliye firması aracılığı ile geri alınır. İade edeceğiniz ürün veya ürünlerin geri gönderim bedeli tarafımızca karşılanır. Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün veya ürünleri size en yakın IKEA mağazasına kendiniz getirebilir veya kargo masrafını karşılamak kaydı ile sizin tercih ettiğiniz bir kargo firması ile bize gönderebilirsiniz. İade koşulları hakkında detaylı bilgi için İade Politikası bölümünü inceleyebilirsiniz.

IKEA Turkiye G. Merkez Adres: Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:62
Tepeüstü Ümraniye / İstanbul

IKEA Müşteri Hizmetleri ⇲ 444 4 532

IKEA Müşteri Hizmetleri İletişim Formu ⇲ Form

IKEA Kargo ücret hesapla ⇲ Hesapla!
IKEA Kargo en yakın şube nerede? ⇲ Nerede?
IKEA Kargom kaç günde ulaşır? ⇲ Kaç Günde?
⥹  IKEA Kargom nerede? IKEA Kargo takipTakip!
IKEA İade Merkezi ⇲ İade et!

(Visited 399 times, 1 visits today)

ilgili konular

Leave a Comment